Золота книга тверезості

Що таке Золота книга тверезості?

Історія Золотої книги тверезості бере свій початок в ХІХ столітті, коли український народ на теренах сучасної Західної України розпочав боротьбу проти пияцтва. Митрополит Йосиф Сембратович (1821-1900) виступив ініціатором заснування таких книг у греко-католицьких парафіях. Він заохочував вірних до боротьби з пияцтвом через складення присяги тверезості і засвідчення цього духовного подвигу власноручним записом у книзі. Сьогодні Золота книга тверезості це благословенна духовним проводом Церкви духовна зброя проти гріха пияцтва, велика поміч для визволення з хвороби алкогольного узалежнення.

Навіщо складати присягу в Золоту книгу тверезості?

Кожен християнин, який є вільним від алкогольного узалежнення, може відмовитися від споживання алкоголю в наміренні зцілення близької особи або осіб, що страждають від алкогольного узалежнення. Оскільки ця недуга є глибоко духовної природи, то і жертва відмови від споживання алкоголю є цінною в очах Бога. Християнин добровільно відмовляючись від споживання алкоголю, через таку жертву засвідчує перед Богом, що справді вболіває за поневолену духом пияцтва людину і з любові до неї бере на себе терпіння в намірі, щоб Господь прийняв жертву і дарував зцілюючу силу хворій людині.

Як складати присягу в Золоту книгу тверезості?

Помолившись до Святого Духа молитву «Царю Небесний» необхідно прочитати слова присяги відречення від алкоголю. Текст присяги розміщений на другій сторінці книги. Читаючи присягу слід вказати своє ім’я, на скільки часу складається присяга (тривалість відмови від алкоголю вибирається на власний розсуд: декілька місяців, пів-року, рік і тд.), та зробити намір за кого складаємо цю жертву, тобто пригадати і по-імені назвати особу або осіб для яких просимо благодать зцілення. Після цього слід вписати в книгу порядковий номер, ім’я та прізвище, часовий термін складення присяги та ім’я або імена тих, за кого складаємо присягу.

У визначений день місяця (дату можна дізнатися в отця пароха) в храмі відбувається богослужіння в наміренні за зцілення залежних від алкоголю та за членів їх родин. Під час богослужіння священнослужитель бере Золоту книгу тверезості на престіл і молиться за зцілення усіх чиї імена вписані в книгу.

Присяга про повне aбо тимчасове зречення від вживання алкоголю

 

Я (ім’я прізвище), свідомо перед Богом, Церквою, та моїми рідними і знайомими, визнаю, що пияцтво є ворогом людського роду, яке знищує здоров’я і добробут людини, позбавляє людину її високої гідності і зводить до рівня тварини.

Сьогодні я свідомо, без всякого примусу, складаю цю присягу перед Богом і Церквою в тому, що зрікаюся (вказати часовий термін) вживання алкогольних напоїв. Також зобов’язуюся не змушувати і не заохочувати інших до вживання алкогольних напоїв, а навпаки, застерігати їх від вживання таких.
Боже, допоможи мені дотримати цієї присяги і не опусти мене зі своєї особливої опіки!

Складення цієї присяги я жертвую за зцілення залежної від алкоголю особи (ім’я) і засвідчую це власним підписом у Книзі Тверезості.