Відкрито новий капеланський центр «Ноїв Ковчег»

53
61

Мрії людей, інколи, мають здатність здійснюватися. Що ж стосується сподівань та очікувань, які є натхнені Творцем, то, напевно, не секрет, що вони збуваються якось по-особливому – духовно, велично і радісно. Прикладом цього стало освячення капеланського центру «Ноїв Ковчег» при храмі святого великомученика і цілителя Пантелеймона у місті Самборі. Але, давайте все по-порядку.

Вищезгаданий храм знаходиться на території місцевої Центральній Районної Лікарні. Що там казати, – тих, хто потребує не лише тілесного, а й духовного зцілення завжди є багато. Дуже часто, лікуючись у медичному закладі, людина починає розуміти, що матеріальні цінності не можуть бути найголовнішими. Є занедбані речі, котрим потрібно приділити якнайбільше уваги – стан душі, серця.. Тому хворі часто навертаються, змінюють своє життя, шкодують за вчинені гріхи. Крім того, надзвичайно важливим є духовний супровід духівника в останні хвилини життя.

Саме цій нелегкій справі ось уже цілих шість років і присвятив себе отець Тарас Рисей (адміністратор храму св. влкм. Пантелеймона та голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я СДЄ УГКЦ). Чотири роки тому він заснував молодіжну спільноту «Ноїв Ковчег», яка щонеділі збирається у прибудові капеланської церкви на духовні бесіди. За якийсь час з неї  виросла справжня армія юних волонтерів, котрі неодноразово ставали ініціаторами антиабортних та благочинних  заходів.

При такій насиченій діяльності зросли і плани на майбутнє. Саме тому отець Тарас, з благословення правлячого архієрея Самбірсько-Дрогобицької Єпархії – владики Ярослава (Приріза), взявся реконструювати горище над храмом для актового залу, який міг би вмістити 100 чоловік. Щоб зібрати «стартову» частину коштів, ще взимку парафіяни організували хор колядників, а молоді волонтери – сучасний вертеп. План роботи почав набувати щораз чіткіших рис. Відтак, з Божого промислу, на допомогу почали прибувати і численні жертводавці – люди доброї волі, які, часом, віддавали останнє, щоби звершити благородне діло. Реконструкція з’єднала прихожан ще більше, бо кожен допомагав як міг – грошима, матеріалами, молитвою, порадою. Будівельні роботи тривали 14 тижнів і ось – капеланський центр «Ноїв Ковчег» існує!

Ноїв Ковчег 2Торжественне відкриття відбулось ввечері, 8 серпня, напередодні храмового празнику св.. влкм. Пантелеймона. Звершити це дійство прибув сам владика Ярослав, який спочатку очолив Вечірню, а по її закінченні освятив зал. Капеланський центр допоможе ще більше піклуватись про духовне зростання усіх християн. Відтепер не лише молоді волонтери, а й капелани, лікарі, недужі, подружні пари, прості прихожани матимуть можливість брати участь в тих чи інших духовних конференціях, семінарах, дискусіях….

Після освячення, члени спільноти «Ноїв Ковчег» усім присутнім показали виставу із чудернацькою назвою «Чому люди Божу корівку звуть «Божою».  Молоді люди в образах комах ще раз нагадали, що прагнення до Господа є природнім для усіх людей. Радісним було відкриття. Позаду – будівництво, попереду – нові плани, нові заходи. Як говорив митрополит Андрей Шептицький: «Буде хата – прийдуть люди!». З Божою допомогою ми віримо, що так воно і буде.

Надія Сметана

Поділитися

53 КОМЕНТАРІ

Leave a Reply