У червні відбудеться Всеукраїнська онлайн-проща медиків до Крехова за участю владики Степана Суса

0
4

13 червня 2020 року медиків запрошують на Всеукраїнську прощу до Крехова, яку організовує Комісія у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ. Через карантинні обмеження у прощі закликають брати участь онлайн, але можна буде долучитися й особисто з дотриманням усіх можливих засобів захисту.

Архиєрейську Божественну Літургію очолить куріальний єпископ Києво-Галицького Верховного Архиєпископа владика Степан Сус. Моління відбуватиметься на подвір’ї монастиря з дотриманням дистанції. До місця прощі прочани діставатимуться на власних авто. Транслюватимуть прощу онлайн на «Живому ТБ».

«Через карантин програма прощі буде короткою. У ній передбачені: Свята Літургія, благословення архиєрея, слово архиєрея, звернене до медичних працівників, і слово голови Комісії душпастирства охорони здоров’я. Будемо робити цю прощу дуже компактною, щоб якомога менше затримувати людей разом», – розповіла голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я с. Севастіяна Карвацька.

Після основної програми прощі прочани зможуть у маленьких групах приватно прогулятися на прилеглій до монастиря території, оглянути Хресну дорогу, пройти лісом до джерела, взяти участь в екскурсії. «Важливо, щоб у такій групі було не більше від десяти осіб», – кажуть організатори.

Усіх прочан, які захочуть фізично долучитися до цього паломництва, просять дуже уважно поставитися до свого здоров’я і за найменших симптомів хвороби (кашлю, гарячки) залишитися вдома. 

З огляду на світову пандемію, більшість медиків переконливо запрошують  долучатися до прощі у онлайн-форматі. «Ця проща є дуже потрібною медикам сьогодні, у непростих умовах пандемії», – переконані в Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я. Адже медики – це ті, хто на передовій, і не лише під час боротьби з вірусом.

«Медики, упродовж усього життя працюючи в лікарнях, можуть заразитися будь-яким захворюванням. Вони завжди у великій небезпеці. На жаль, є і смерті медпрацівників від вірусу.  Ці прощі повинні показати, що наша Церква присутня у житті абсолютно всіх сфер суспільства, а особливо у медичній частині. 

Духовна підтримка медичним працівникам – це як ковток джерельної води. Бо коли ми святкуємо Великдень, Різдво і інші свята, то медики часто не можуть залишитися вдома зі своєю родиною, посвяткувати. Якщо їм телефонують, то необхідно виїхати на термінові оперативні втручання, мусять чергувати у лікарні, пильнувати хворих. Для пацієнтів не існує свят і несвят. Лікарня – це місце, де перебувають упродовж усього року», – розповіла с. Севастіяна.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Поділитися

Leave a Reply