МИ НЕ МОЖЕМО ДОДАТИ ДНІВ ДО ВАШОГО ЖИТТЯ, АЛЕ МОЖЕМО ДОДАТИ ЖИТТЯ ДО ВАШИХ ДНІВ!

0
130

Цими словами розпочався другий день міжрегіональної практичної конференції «Сучасні виклики у формуванні толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей…». Кожен із нас є відповідальним за своє здоров’я, а в наш час, на жаль, є багато негативних впливів на нього, та й, ми самі стаємо причиною різних захворювань. Тому, маємо дбати, в чиї руки віддаємо своє здоров’я.

20150526_095901На сьогоднішній день в Україні досить ефективно розвиваються центри запобігання поширення ВІЛ/СНІДу, а Церква, яка зберігає високий рівень довіри усіх прошарків суспільства, також не може стояти осторонь. Тому вона активно працює для покращення життя тих, що є ВІЛ/СНІД-інфіковані.

20150526_095932Яскравим прикладом цього став другий день конференції «Сучасні виклики у формуванні толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей…», де медичні священики-капелани УГКЦ, головні лікарі, керівники закладів по боротьбі з ВІЛ/СНІДом, державні органи об’єднались в спільні групи.

20150526_100042Вони обговорювали програми подолання недуги, запобігання її; надання притулків для інфікованих, виявлення турботи і пошани стосовно кожної людини, милосердя та неупередженості до ВІЛ/СНІД-інфікованих; запровадження днів молитви з ВІЛ-інфікованими та за них, організацію просвітницьких заходів для подолання страху і упередженості щодо небезпеки контакту з такими особами, встановлення діалогу із сім’ями для духовної, соціально-психологічної та медичної підтримки.20150526_100117

Голова комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я о. Руслан П’яста, підбиваючи підсумки конференції, сказав: “У світі все творить Бог, а людина бере участь в цьому і стає співсотворителем. Диявол, натомість, руйнує, спотворює все створене. Тому, кожен з нас повинен стати тими руками, які творять. Дай Боже, щоб наші напрацювання, які були зроблені, не зруйнувались, а мали майбутнє”.20150526_103820

20150526_131717На завершення конференції були підбиті результати дискусійних платформ та ухвалене рішення підготувати відповідний законопроект щодо цієї проблеми для подання його та затвердження на державному рівні.

 Степан Витвицький
Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я
Поділитися

Leave a Reply