Іспанія: чудо святого Пантелеймона

0
13

Тисячі вірних прибувають до мадридського монастиря Втілення (Monasterio de la Encarnación), щоб побачити чудо святого Пантелеймона.

27 липня кров мученика переходить із твердого стану в рідкий. Святий Пантелеймон народився наприкінці ІІІ століття в Нікомидії. Він був лікарем при дворі імператора Галерія Максіміана. Після навернення в християнство він став лікувати безкоштовно, що викликало спротив у інших лікарів, а Пантелеймон нажив собі цим багато ворогів. Після в’язниці він не зрікся своєї віри, попри тривалі та витончені тортури. Згодом йому стяли голову. Відповідно до традиції, це відбувалося під сухим фіговим деревом, яке зацвіло, окроплене кров’ю мученика, пише Vatican News.

Святий Пантелеймон — покровитель лікарів, медсестер і самотніх людей. У XVII столітті ампула з кров’ю святого потрапила до монастиря Енкарнасьон у Мадриді. Відтоді кожного 27 липня, в літургійний спомин святого, його кров переходить із твердого стану в рідкий. Весь процес можна прослідкувати на спеціально підготовлених екранах.

Мешканці Мадрида вважають: якщо цього не відбудеться, то слід чекати нещастя. Як приклад вони наводять дату громадянської війни 1936 року. Сьогодні тисячі паломників зможуть засвідчити, що кров святого Пантелеймона перетворилася в рідину.

Джерело: CREDO

Leave a Reply