Чому потрібно носити маску?

0
8

Чому потрібно носити маску? Дослідники з Японії підтвердили ефективність масок в боротьбі з коронавірусом. До таких висновків дійшла група науковці з Токійського університету на чолі Каваокі Йошіхіро. Для цього вони використовували справжні коронавіруси і манекени, повідомляє видання NHK.

Згідно з даними видання, науковці для дослідження використали два манекени – один манекен «чхав», а інший за допомогою спеціальних механізмів «вдихав» повітря, імітуючи таким чином дихання людини.

Коли науковці одягли на другий манекен маску з тканини, то кількість вірусів, які він поглинув зменшилася на 17%. Хірургічна маска виявилась ефективнішою – манекен поглинув на 47% менше вірусів. Найбільш ефективним виявився респіратор N95. Він зменшив кількість вірусів, які поглинув манекен на 79%.

Коли дослідники вдягли тканинну маску на манекен, який поширює віруси, то кількість вірусів, які він поширює, зменшилася на 70%.

Як стверджує професор Каваокі, носіння масок не може повністю запобігти передачі вірусів, однак може суттєво зменшити можливості для передачі.

«Наше дослідження в лабораторних умовах з використанням справжніх коронавірусів довело, наскільки важливо носити маску», – заявив професор.

Нагадаємо, носіння масок може значно знизити вірусне навантаження під час епідемії COVID-19. Краплі осідають на масці і до дихальних шляхів долітає набагато менше життєздатних вірусних частинок. Через це значно зростає можливість перенести хворобу безсимптомно. Таку гіпотезу висунули британські вчені Моніка Ганді та Джордж Резерфорд.

Зазначила на своїй Facebook сторінці Наталія Тимко

Поділитися

Leave a Reply