Звернення комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я з нагоди Всесвітнього Дня донора

0
142
14 червня – Всесвітній день донора крові

“Віддавати власну кров добровільно та безкорисливо – жест високих моральних і громадянських цінностей. Це дар життя. Нехай донорів крові, яким належить подяка, стає щораз більше на всіх континентах світу.”

( св. Іван Павло II, Всесвітній День донора, 2004 р.)

День донораБожа премудрість, яка провадить та піклується про всіх і кожну людину зокрема, дала всім нам право на свободу вибору. Право це досконале і Господь ніколи не втручається у процес його реалізації. Ще з давнини, знаємо, про високу цінність та повагу до людської крові.

Цінність життя – рівнозначна цінності крові, яка й рухає це життя в нашому організмі.

Попри те, сьогодні в світі явно проявляються протилежні настрої. Війни, різноманітні агресії щодо ненародженого життя, або ж життя, яке мало би відходити своїм природнім шляхом; прояви насильства та жорстокості щодо дітей, жінок – усе це та ще багато іншого є тим голосом крові, котрий кликав та безустанно кличе до Творця, благаючи про порятунок та справедливий захист.

Своєю хресною жертвою наш Божественний Спаситель відновлює порушену справедливість укладеного союзу між людиною та Богом і, більше того, дарує людству нагоду просити про милосердя.

Щороку 14 червня вся міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день донора крові. Донор – це людина, яка добровільно дає свою кров чи її компоненти для хворих, які цього потребують. Кров, яка завжди вважалась чимось більшим, ніж просто  рідка сполучна тканина організму, що виконує важливі функції в забезпеченні його життєдіяльності, стає предметом милосердя, коли людина-донор жертвує її для потребуючих.

Основна мета цієї дати полягає і в тому, щоб залучити якомога більшої кількості людей до донорського руху, і в тому, щоб відзначити участь та подякувати тим людям, які добровільно і безоплатно здають свою кров із свідомістю того, що вони сприяють порятункові життя.

В Україні посвідчення «Почесний донор України» мають майже 100 тисяч осіб, звання «Заслужений донор України» – біля 100. Розвиток донорства в усі часи – є важливою соціально необхідною справою не Donor03122012тільки держави, але й цілої Церкви.

Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я напередодні великої милосердної дати, звертається до всіх небайдужих синів і дочок нашої Церкви – не будьте байдужими до чужого горя, приєднуйтесь до багатотисячної армії донорів України, рятуйте, підтримуйте тих, кому ваша допомога вкрай необхідна.

У Рік Божого Милосердя, гаслом Церкви є слова «Милосердні як Отець». Чи батько, дізнавшись про діагноз своєї дитини, не зробить все можливе й неможливе, щоб їй допомогти? Чи ми, бачивши героїчні подвиги наших співвітчизників на Східних теренах України, можемо не захотіти хоч якусь внести свою лепту у будову життя? А раптом саме наша кров стане у нагоді якомусь солдату з передової?

Закликаємо у цей день, 14 червня, не бути байдужими, адже ніколи не знаємо, що нас чекає, навіть, за рогом будинку. Якщо ви – донор, це означає, що ви здорові. А якщо ви здорові, але ще не донор, не зволікайте і зробіть все, щоб ним стати. Хай донорство дає вам відчуття радості за врятовані життя.

Нехай Милосердний Господь береже і кріпить у здоров’ї всіх і особливо тих, хто спричиняється до поширення пропаганди Життя!

 

Пам’ятка про донорство

Згідно Закону України «Про донорство крові та її компонентів» донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який безоплатно пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає медичних протипоказань. Донорами можуть бути люди різних професій та статі, в тому числі й студенти вищих навчальних закладів. Законом передбачені заходи заохочення та пільги донорам у зв’язку з систематичним безоплатним здаванням ними крові та її компонентів.

5 причин здати кров:

  • Одна здача крові допомагає врятувати два життя,
  • Здача крові або плазми корисна для здоров’я донора: запускає процес оновлення організму, стимулює імунітет, знижує ризик розвитку захворювань серцево – судинної системи,
  • При здачі крові донор безкоштовно обстежується на: групу крові, резус-фактор, біохімічне обстеження, ВІЛ, гепатити «В», «С», сифіліс,
  • Після здачі крові, донору надається звільнення на 2 дні від роботи та навчання із збереженням заробітної плати,
  • Здавати кров регулярно – це не тільки благородний вчинок, а й допомога ближньому!

Leave a Reply