Звернення комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я з нагоди відзначення Всесвітнього дня хоспісної та паліативної опіки, 11 вересня 2007

Високопреосвященним Єпископам УГКЦ,
Всечеснішим отцям та особам богопосвяченого життя,
вірним УГКЦ та всім людям доброї волі

Слава Ісусу Христу!

6 жовтня наша Церква, з благословення Блаженнішого Любомира, долучається до відзначення Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної опіки в Україні. З цієї нагоди Міжєпархіальна Комісія у справах душпастирства охорони здоров’я звертається до духовенства і вірних УГКЦ, та всіх людей доброї волі, щоб у цей день ми згадали у наших молитвах хворих, які через недугу перебувають на завершальній стадії свого життя та застановились над їхніми потребами і проблемами.

З кожним роком в Україні стрімко збільшується кількість невиліковно хворих осіб. Проте надалі залишається недостатньою як медикаментозна, так і психологічна та соціальна допомога цим хворим. Крім того, ці особи, а також їхні родичі та близькі часто є обділеними належним духовним проводом та душпастирською опікою. Подібний стан викликає занепокоєння, а також вимагає від нас конкретних кроків для зміни ситуації. (Див.: Послання Святішого Отця Венедикта XVI з нагоди відзначення XV Всесвітнього дня хворого).

Користуючись нагодою відзначення Всесвітнього дня хоспісної та паліативної опіки, закликаємо 6 жовтня у парафіях, християнських спільнотах та чернечих згромадженнях піднести свої молитви за хворих, які перебувають на завершальній стадії свого життя, за їх родини, близьких, а також за медичний персонал, який жертвенно працює над полегшенням їхнього болю. Хай наша молитва, у цей день зокрема, стане знаком нашого особистого співстраждання та солідарності з тими, хто у цей час досвідчує різного роду терпіння.

Нехай милостивий Господь зішле усім невиліковно хворим людям, їх родичам та близьким облегшу їхнім стражданням, внутрішній мир та благодать мужньо зносити свої терпіння разом з Христом Ісусом.

с. Надія Котур, СНДМ
голова Міжєпархіальної комісії УГКЦ
у справах душпастирства охорони здоров’я