Звернення Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я на Різдвяний Піст

0
304

«Вибирай життя, щоб жити на світі тобі й твоєму потомству,

 любивши Господа, Бога Твого»  (Втор. 30, 19)

 

Ці слова сьогодні дуже актуальні для нас, українців. У час, коли воїни захищають нашу свободу та мирне життя ціною свого життя, на превеликий жаль, чимало українських громадян стають причетними до смерті невинних дітей, які розпочали своє життя у лонах матерів. Щорічно – понад 200 тисяч абортів, неймовірно велика кількість знищених людей на ранніх стадіях розвитку через контрацептивно-абортивні засоби і процедури штучних запліднень. Зранені серця, зруйновані родини, розпач, цинізм, недовіра, насильство, неспроможність мудро вирішувати проблеми, споживацтво, егоїзм, залежності… Це ще не повний перелік наслідків, які щодня можемо спостерігати навколо.

Вибирай життя! – кличе Господь. Не турбуйся надмірно! Поклади свою надію на Бога! Послухай, спробуй жити за Його словом! – І побачиш плоди: радість, мир, взаєморозуміння, любов, яких прагнемо всім серцем.

У час Різдвяного посту ми будемо готуватися до народження Христа і роздумувати над великою таємницею, що Син Божий стає людиною – маленьким ембріоном у лоні Пречистої Матері, невидимим для людського ока, вповні залежним від людського вибору, немічним і вразливим, як інші людські діти.

Бог із нами переживає біль та відкинення небажаних дітей і тих, які стали «побічним продуктом» людської пожадливості.

 Бог народжується людиною, щоби бути близько, аби промовити до людини її, людською, мовою. Наш Спаситель, Ісус Христос, учора й сьогодні – Той Самий навіки (Євр.13,8). Він сказав: «Хто приймає дитину в Моє ім’я, той Мене приймає» (Мт.18,5), і ще: «Глядіть, щоб ви ніким з оцих малих не гордували: кажу бо вам, що Ангели їхні на Небі повсякчас бачать обличчя Мого Небесного Отця» (Мт.18,10).

Готуючись до Різдвяних свят, бажаючи відчути різдвяну радість і мир у серці, не забуваймо, що мир є плодом дії Святого Духа в нашому житті. Без нашої доброї волі та співпраці з Богом, без виконання Його Заповідей не осягнемо миру і радість не навідає нашого серця.

         Молімось, щоб в Україні кожна зачата дитина мала право на життя. Працюймо, щоб забезпечити законодавчий та фактичний захист життя кожної людини від зачаття до природної смерті. Не будьмо байдужими до долі невинних дітей, яким загрожує знищення. Просімо Господа, щоби допоміг нам подолати споживацьку культуру смерті, навчив нас бачити цінність та красу людини і шанувати її гідність як особи.

Боже, навчи нас творити Твою волю, щоб Україна могла втішатися радістю Твого Царства – Царства миру і любові. Амінь.

 27 листопада 2017

Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоровя

Leave a Reply