Звернення Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я, 5 травня 2006

Високопреосвященним Єпископам УГКЦ,
Всечеснішим отцям та особам богопосвяченого життя,
вірним УГКЦ та всім людям дорброї волі

Христос Воскрес!

У неділю 14 травня 2006 року Києво-Галицька Митрополія УГКЦ буде вперше відзначати День Хворого. Ця подія має на меті привернути увагу християнської спільноти та громадського суспільства на хворих осіб та на тих, хто поруч з ними розділяє їхній біль і облегшує страждання.

Ми закликаємо осіб, які працюють у сфері медицини, аби вони згадали про своє високе покликання стояти на сторожі життя і служінню благу людини, а також завжди оберігали гідність кожного хворого та належно піклувалися ним.

Ми звертаємось до всіх хворих , щоб вони могли прийняти свої страждання і терпеливо, за прикладом Христа, пожертвувати їх Небесному Отцю та у своїх немочах стати силою для Церкви й сучасної людини.

Ми просимо всі релігійні спільноти, не залежно від конфесії чи віросповідання, згадати про хворих членів їхніх спільнот та не залишити їх без духовної опіки.

В особливий спосіб ми звертаємось до Єпископів та духовенства УГКЦ, аби вони плекали капеланство та волонтерство у медичних установах та, за прикладом Христа – Лікаря душі і тіла, дбали про належну опіку хворими, відповідно до їх потреб.

Комісія закликає усіх, хто не байдужий до проблем хворих осіб, взяти активну участь у відзначенні Дня Хворого і своїм ділами засвідчити солідарність з особами, які терплять від недуг, та запевнити їх нашою підтримкою і турботою.

Заохочуємо всіх звернути увагу на осіб, що страждають на психічні розлади, яким в особливий спосіб присвячене цьогорічне відзначення Всесвітнього Дня Хворого. Разом з цим, у контексті відзначення Року захисту духовного світу дитини в Україні, просимо звернути увагу також на хворих дітей, які потребують великої турботи з боку Церкви та держави.

Пам’ятаючи слова нашого Спасителя: «Усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви мені зробили» (Мт. 25, 40), знайдімо час і станьмо для наших ближніх тим «добрим самарянином», що не лише зупиняється на співчутті, але надає допомогу тому, хто перебуває у стражданні.