Звернення Блаженнішого Любомира до вірних КГВА з нагоди Дня хворого 21 квітня 2008 р.

Сьогодні – у Неділю розслабленого – наша Церква, пропонуючи своїм вірним прослухати євангельську розповідь про зустріч Ісуса Христа і хворого при купелі Витесді, хоче звернути особливу увагу на хворих, а також і на тих, хто про них піклується.

Кожний з нас колись у житті був хворим, ми знаємо багатьох людей, які упродовж тривалого часу терплять від хвороби, що часто супроводжується великим болем. Це породжує неминуче запитання: “Чому людина страждає?” Остаточної відповіді ніхто з нас не має. Одні кажуть, що це покарання за особисті провини, інші – що за гріхи батьків, ще інші вважають хворобу, як і будь-яке інше терпіння, випробуванням, яким Господь Бог виховує нас до святості. В усіх тих поглядах є щось правдиве, але остаточної відповіді ми не знаємо, тим більше, що і воплочений Єдинородний Божий Син, Ісус Христос, який взагалі не мав гріха, прийняв на себе терпіння цілком добровільно. Можемо лише сказати, що Він узяв на себе наші гріхи, але водночас робить нас учасниками своїх спасенних страждань.

У нинішній євангельській розповіді, окрім розслабленого, є ще одна особа – це сам Ісус Христос, який, вислухавши скаргу хворого, зцілив його. Господь Бог дає лише вибраним святим особам особливу ласку, що через них – ще за їхнього життя чи вже після їхньої смерті – хворі у чудесний спосіб стають відразу цілковито здоровими. Велику допомогу можуть надати тим, хто страждає, лікарі та інший медичний персонал, як говорять у народі, поставити хворого на ноги. Однак усі ми покликані, як зробив це Ісус Христос, прийти до хворого, вислухати його та в міру своїх можливостей йому допомогти. Кожний з нас повинен показати хворим, що незважаючи на їхню недугу, вони не перестали бути повноцінними членами спільноти і своїми молитвами й терпіннями можуть дуже послужити своїм ближнім.

Ця неділя призначена святою Церквою, щоб звернути особливу увагу вірних на хворих та відчути щире бажання їм допомогти. Наш Спаситель Ісус Христос, який нам все дає і в руках якого є життя людини, обіцяв нагороду тим, хто спраглому подасть тільки склянку води. Так, подібно, Він винагородить кожного, хто хоча б теплим словом потішить хвору людину.

Благословення Господнє на вас!

+ Любомир

Дано 21 квітня 2008 року Божого
в місті Києві при Патріаршому соборі Христового Воскресіння