Звернення Блаженнішого Любомира до вірних КГВА з нагоди Дня хворого 16 квітня 2007 р.

Дорогі у Христі!

Невід’ємною частиною християнського покликання є служіння хворим. Глибинний зміст цього зобов’язання можна збагнути лише тоді, коли прикладом і джерелом натхнення оберемо самого Христа Спасителя. Як читаємо в Євангеліях, Ісус Христос відвідував міста і села, проповідуючи Божу любов до людей. Оцю любов Він, зокрема, доводив незліченними чудами зцілення. Ми не розуміємо вповні, чому Господь Бог допускає, щоб людина хворіла, але на прикладі Ісуса Христа бачимо, що хвороба, неміч, слабість людини стає нагодою чинити добро, брати на себе та допомагати потребуючим нести тягар їхнього терпіння так, як це робив Спаситель, який взяв на себе тягар наших гріхів.

Служити хворій людині не означає просто надати їй медичну чи матеріальну допомогу в критичний час хвороби. Наше служіння хворій особі не може обійтися без постійного співпережиття страждань, без доброти й лагідности, прощення й солідарности. Лише тривала опіка та неухильна допомога можуть повернути хворій людині найцінніший Божий дар – усвідомлення своєї вартости в Божих очах. Пам’ятаймо, що Слово Боже, об’явлене у Святому Письмі, повинно стати для нас прикладом та джерелом натхнення для служіння хворим.

Цього року хочу особливо звернути вашу увагу на людей, що потерпають від алкогольної залежности. Через занепад духовних цінностей, засилля алкогольної реклами, нерозуміння психофізичних механізмів узалежнення, через поширення псевдокультури щодо українських традицій гостинности та непевну економічну ситуацію десятки тисяч наших братів і сестер стали жертвами алкоголізму. Такі люди потребують допомоги – Божої і людської. Не маємо права втрачати надію на Божу поміч у духовному прозрінні таких осіб. Саме ми, утвердженні у вірі, можемо спонукати залежних до першого важливого кроку в процесі реабілітації – визнання залежности й потреби фахової допомоги – все це в надії на Бога. Цього року наша Церква заохочує глибше пізнати й використати всі людські засоби, щоб допомогти цим хворим членам нашої Церкви. Сердечно закликаю вас більше дізнатися про них, бо власне через це Боже милосердя діятиме на користь узалежнених.

Молімося сьогодні за всіх хворих і просімо милостивого Бога, щоб допоміг нам стати Його послідовниками в ділах милосердя для душі і тіла.

Благословення Господнє на Вас!

+ Любомир