Засідання Громадської рада при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков

0
8

У МОЗ за участі Уляна Супрун розпочалося засідання Громадської ради по співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.

Пані Уляна, в. о. Міністра охорони здоров’я,  наголосила, що в Україні є міф про те, що Церкви та релігійні організації в медицині займаються лише освяченням приміщень і обладнання. Це дуже несправедливий міф, але він поширений і глибоко вкорінений.

Релігійні представники надають величезну психологічну допомогу людям, які борються з хворобою, та їхнім сім’ям. Також дуже важлива їхня підтримка медичних працівників.

Релігійні організації тісно співпрацюють з медзакладами. По всій країні ними постійно проводяться благодійні акції та збір коштів на нове обладнання, ліки та оплату медичних послуг. Вони щодня спілкуються з людьми з питань здоров’я, тож глибоко розуміють потребу пацієнта і лікаря та допомагають комунікувати їх решті суспільства, у тому числі центральній та місцевій владі.

Коли наша команда починала трансформувати систему охорони здоров’я ми дуже добре розуміли масштаби роботи, яку роблять релігійні організації у цій сфері. Тож ми звернулися за підтримкою до них, що дало потужний старт змінам. В процесі розгортання реформ, перед нами постають ще масштабніші завдання. Їх складно втілювати самотужки.

Сьогодні вперше після тривалої перерви розпочала роботу Громадська рада при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій. Серед пріоритетів – підсилення профілактики громадян, просвітництво, психологічне здоров’я. Дуже втішена нашою сьогоднішньою зустріччю. Докладемо максимальних зусиль для ефективного втілення запланованого і конструктивної співпраці, підкреслила пані Уляна.

 

Напишіть відгук