Зарваниця – Свята Земля України

0
154

Третьої неділі червня медики України відзначають своє професійне свято – День медичного працівника.

Уже котрий рік поспіль святкування Дня медичного працівника в Івано-Франківській області розпочинається з прощі. В цьому році ювілейна проща – п’ята. І відбулася вона до Зарваниці, котру називають чудотворною оазою Поділля.

 

Цей Богом благословенний край став своєрідною Святою Землею України. Тут знаходиться ікона Зарваницької Матері Божої – Покровительки України, однієї з найдавніших чудотворних ікон України.

Сюди, 10 червня, з’їхалися прочани з тернопільщини, івано-франківщини, львівщини.

Проща… Місце, де люди щиро моляться. Моляться, дякуючи за отримані ласки і оздоровлення. Моляться, просячи здоров’я, опіки, заступництва, зцілення. Моляться за себе, за своїх рідних, друзів, знайомих. Моляться за мир і спокій в Україні. Серед прочан були і такі, хто приїхав, як не дивно, в Зарваницю вперше. Вони були вражені красою і величчю церков, спокоєм і благодаттю, котрі спускаються на кожного прочанина.

Незабутня Архиєрейська Служба Божа, котру очолив Владика Теодор Мартинюк, панахида за душі усопших медичних працівників, освячення води, Хресна Дорога за мир і спокій в Україні, на котрій священники по черзі зачитували стації. І линуло сотнями голосів понад горою високо до небес ”Отче наш” і ”Богородице Діво” на славу Спасителя нашого і на користь наших душ.

Пішою ходою прочани перейшли до парафіяльної церкви, де знаходиться чудотворна Зарваницька ікона Пресвятої Богородиці. Тут кожний приступив з молитвою до ікони, щоб одержати ласки, які сходять на людей у молитвах до неї.

Закінчилася проща молебнем до Пресвятої Богородиці, молитвами на оздоровлення, мируванням та благословенням в дорогу додому.

Під час прощі кожний прочанин мав змогу приступити до сповіді, набрати цілющої води з тутешнього джерела, яка скріплює у духовному і фізичному здоров’ї.

Проща закінчилася. Трошки втомлені, але щасливі, духовно збагачені поверталися ми додому.

Повернулися і знаємо, що Пресвята Богородиця на чудотворній Зарваницькій іконі, котра наповнена Божими ласками, не залишить нас без уваги. Недужі через її посередництво отримають оздоровлення, пригноблені горем зазнають полегшення, тим, хто щиро покаявся, будуть відпущені гріхи, а всі отримають ласки і благодаті.

Прочани щиро дякують організаторам прощі, особливо комісії УГКЦ у справах душ пастирства охорони здоров’я, о. Руслану П’ясті, о. Андрію Желізку, о. Ярославу Рохману за організовану прощу.

Нехай Зарваницька Матір Божа тримає кожного з Вас в  опіці, уділить кожному міцне здоров’я на вічні віки.

 М. Терешко

учасниця прощі

Напишіть відгук