Всесвітній день медичної сестри відзначили в Івано-Франківську

0
10

Вже традиційно Всесвітній день медичної сестри відзначають в нашому місті. Це свято офіційно святкують 12 травня. Хоча фактично святу вже більше як сто років та офіційно воно було засноване тільки в 1971 році. В Україні його святкують з 1997 року за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер України.

Сьогодні, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що по вул. Чорновола 63 а, зібралися медичні сестри з різних лікарень та поліклінік міста. Священики-капелани – о. Руслан П’яста, Голова патріаршої комісії у справах душпастирства охорони здоров’я, та о. Ярослав Рохман, Голова комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської Архієпархії, відслужили молебень до Пресвятої Богородиці. За словами священиків цю молитву вони офірували за кожну медичну сестру, яка, не покладаючи рук, виконує своє служіння.

Після спільної молитви, до присутніх звернувся о. Руслан П’яста. Він передав сестрам вітання від Митрополита Володимира Війтишина та наголосив на тому, що їхня місія є надзвичайно важливою для кожного пацієнта.

«В нашій українській мові ваша професія має чудову назву – «медична сестра». Ця назва спонукає думати кожного з нас про ту неймовірну близькість та піклування, яке кожна із вас дарує потребуючим», – наголосив священнослужитель, вручаючи їм почесні митрополичі грамоти.

Після чого до присутніх також звернувся міський голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків. Він також склав слова вдячності сестрам та нагородив їх грамотами.

Додамо, що сьогодні в лікувально-профілактичних закладах України працює понад 402,8 тисячі молодших спеціалістів з медичною освітою. Із них понад 290 тисяч – медичні сестри. В Івано-Франківській області їх нараховується близько 12 тисяч.

Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Напишіть відгук