«Вікна життя»

215
275

Прототип «Вікна життя» з’явився у ХІІ ст. з ініціативи Папи Римського Інокентія ІІІ. Його шокувала звістка про величезну кількість неживих немовлят, знайдених у водах Тибру. Перше таке «вікно» діяло в госпіталі Святого Духа в Римі, поряд з Ватиканом. Це був дерев’яний циліндр, який містився у стіні. Мати залишала там дитину і рухала дзвіночок, щоб почули монахині.

Ідею «Вікна життя» в нашому столітті підтримав найбільший авторитет католицького світу блаженний Іван Павло ІІ. В своїй енцикліці «Evangelium vitae» навчає, що: «Кожна дитина вже від моменту зачаття – це Божий дар. Цей дар інколи важко сприйняти, але він завжди безцінний. Потрібно перш за все змінити своє відношення до зачатої дитини, навіть якщо вона з’явилася, як то кажуть «несподівано». Вона є людською особою.»

Унікальний для України проект стартував у травні 2009 року. У Львівському обласному перинатальному центрі за адресою: вул. Дж. Вашингтона, 6 було відкрито перше в Україні «Вікно життя» – спеціальний пункт, де матері можуть анонімно залишити новонароджену дитину. Це стало початком реалізації масштабного соціального проекту «Вікно життя». Покликаного звернути увагу суспільства на проблему жорстокого ставлення до небажаних новонароджених дітей.

Залишити малюка у «Вікні життя» можна цілком анонімно. Вікно відкривається ззовні. Після того, як туди кладуть дитину, лікарі отримують спеціальний сигнал, який спрацьовує через декілька хвилин, і підходять, аби забрати її. За цей час жінка має можливість відійти на певну відстань від пункту і не боятись бути поміченою, її ніхто не буде розшукувати, оскільки анонімність забезпечена. Згідно з українським законодавством, два місяці покинуту дитину неможливо всиновлювати, тому батьки та родичі мають шанс одуматися та повернути її в сім’ю.

На сьогодні в Україні діє 11 пунктів «Вікно життя»: у Львові – два пункти, у Тернополі, Києві, Вінниці, Рівному, Луцьку, Борисполі, Павлограді, Снятині, Одесі.

Подаємо адреси «Вікон життя»:

м. Івано-Франківськ

Міська дитяча клінічна лікарня

вул. Чорновола, 44

Pік заснування: 2013м. Івано-Франківськ

Містечко Милосердя Святого Миколая

с. Крихівці

вул. Вербовій, 8

Pік заснування: 2015

м. Тернопіль
приймальне відділення пологового будинку при другій міській лікарні,
вул. Бродівська, 44/5
Pік заснування: 2010
м. Київ
центральна міська лікарня №10,
пр-т 40-річчя Жовтня, 59а
Pік заснування: 2010
 м. Вінниця
монастир Дочок Милосердя Каносіянок,
вул. Соборна, 18
Pік заснування: 2011
м. Рівне
міський пологовий будинок №2,
вул. Механізаторів, 7-а
Рік заснування: 2011
м. Луцьк
клінічний пологовий будинок,
вул. Гулака-Артемовського, 18
Рік заснування: 2011
м. Бориспіль
пологове відділення центральної районної лікарні,
вул. Котляревського, 1
Рік заснування: 2011
м. Павлоград Дніпропетровської області
пологовий будинок,
вул. Шевченка, 102
Рік заснування: 2012
 м. Снятин Івано-Франківської області
Благодійний Центр ім. бл. с. Марти Вєцкої,
вул. 1-го Грудня, 5
Рік заснування: 2012
м. Одеса
міська дитяча лікарня №3,
вул. Академіка Заболотного, 26а, корп. 3
Рік заснування: 2012
Поділитися

215 КОМЕНТАРІ

Leave a Reply