VII Всеукраїнська проща медичних працівників очима лікаря

0
29

Вже склалася добра традиція в переддень професійного свята медичного працівника розпочинати святкування із спільної молитви.

Цьогоріч VII Всеукраїнську прощу медичних працівників запросила до себе Гошівська Матінка Божа. Тисячі людей з цілої України з’їхалися на Ясну Гору, щоб об’єднатися в спільній молитві за мир, здоров’я та Божу поміч в лікуванні хворих.

Архієрейську Божественну Літургію очолив владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківський.  Його повчальне слово до медиків було пронизане батьківською любов’ю та розумінням складних особливостей професії лікаря.

“Коли лікар схиляється над хворим, то в його особі до людини схиляється Господь, щоб перемінити її життя… Милосердя ваше покликане змінювати життя хворих… Виявляючи милосердя до потребуючого, Ви перемінюєте і своє життя…”

Такі, здавалося б, прості слова владики Петра, залишили глибоке відлуння в серцях людей, які щодня зустрічаються з людським болем і, дуже часто , навіть не усвідомлюють, що є “знаряддям” в Божих руках.

До присутніх також звернувся отець Руслан П’яста, голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я, який підкреслив важливість медичного служіння та співпраці лікарів та медичних капеланів. А також дав важливу “практичну пораду” приступати до лікування хворого з молитвою на устах.

Під час прощі було освячено хрест в пам’ять про медиків, які загинули, рятуючи українських воїнів, та відслужено панахиду за упокій їхніх душ.

Медичні працівники також мали можливість долучитися до хресної дороги за мир в Україні та отримати архієрейське благословення .

Від імені медиків-прочан хочу висловити щиру вдячність Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я на чолі з отцем Русланом П’ястою не тільки за чудову щорічну організацію наших прощ, але й за щоденну співпрацю з медиками, створену капеланську службу в наших медичних закладах та постійну духовну підтримку та допомогу в нашій роботі.

Також хочу висловити щиру подяку настоятелеві Василіанського монастиря Преображення Господнього на Ясній Горі отцю Вікентію за виявлену до медиків гостинність.

Швидко й непомітно добігає кінця день прощі. Люди роз’їжджалися, щоб зустрітися наступного року вже на VIII Всеукраїнській прощі медиків.

п. Леся Вірстюк

лікар Івано-Франківської ОДКЛ

Напишіть відгук