Відзначення Міжнародного дня онкохворої дитини

0
119

Кожного року 15 лютого відзначають міжнародний день дитини, хворої на рак. Насамперед ця дата відзначається організаціями-членами Міжнародної конфедерації батьків онкохворих дітей, а з 2003 року – і в Україні.

Це свято перемоги малюків і дорослих, лікарів, родичів хворих і всіх, хто не байдужий до чужого горя, над страшною недугою – злоякісними пухлинами дитячого віку. Онкологія в дитячому віці є небезпечним, важким, але здебільшого виліковним захворюванням.

Щорічно у 175 тисяч дітей по всьому світу діагностують онкохвороби. За даними Міністерства охорони здоров’я в Україні щорічно реєструється від 1000-1200 нових випадків злоякісних новоутворень у дітей.

У структурі причин смертності серед дітей та підлітків онкологічні захворювання посідають друге місце. Більше 70% всіх онкологічних захворювань дітей є виліковними , якщо діагностуються і лікуються на ранній стадії. Несвоєчасне виявлення захворювання у дитини та відсутність якісного лікування, призводить до того, що решта дітей гинуть. Тому дуже важливо вчасно діагностувати хворобу.

В даний час у відділенні онкогематології Івано-Франківської обласної дитячої ліарні на лікуванні знаходиться 19 дітей з діагнозом раку різної етіології.

Уже традиційно напередодні відзначення Міжнародного дня онкохворої  дитини, 14 лютого 2017 р. у відділенні онкогематології  ОДКЛ відбувся молебень, який відслужили о. Руслан П’яста – голова комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоровя, о. Юрій Стрільців – капелан лікарні та семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії. У часі Молебня, о. Руслан П’яста звернувся до хворих дітей, батьків, медперсоналу із духовним словом підтримки та запевненням молитви за зцілення хворих діток. Опісля відбулося помазання єлеєм, усіх хворих дітей відділення онкогематології. А семінаристи порадували прекрасним співом колядок.

З вітальним словом до хворих діток та їх батьків також звернувся головний лікар Івано-Франківської ОДКЛ Радислав Котурбаш.

Процес лікування дитини, хворої на рак, можна прирівняти зі шляхом вузькою звивистою стежиною, з обох боків якої глибоке провалля. З одного боку – небезпечне захворювання, з іншого боку – побічна дія та ускладнення від дії хіміотерапії. Щоб дитина одужала, слід знищити 100% ракових клітин, тому лікування проводиться з максимально можливою інтенсивністю та агресивністю. Без лікування видужання неможливе.

Зав. відділенням онкогематології ОДКЛ                                    А. Л. Іваненко

Поділитися

Напишіть відгук