VI Всеукраїнська проща медичних працівників

0
33

У гості до Богородиці, 9 червня 2018-го року Божого, з різних куточків нашої Батьківщини чисельно з’їхалися лікарі, медсестри, санітари та священики-капелани багатьох лікувальних установ. Цього разу VI Всеукраїнська проща медичних працівників відбулася у мальовничому Старосамбірському краю, що на Львівщині, а саме – селі Биличі, де на узбіччі лісу, – за стародавніми переказами, – побожним пастушкам з’явилася Пречиста Діва Марія.

На місці чудесного об’явлення відразу забило і джерельце, води якого мали цілющі властивості. Місцеві мешканці у честь славної події спорудили невелику капличку, яку неодноразово нищили вороги Церкви, намагаючись стрети з лиця землі слід небесних відвідин. Однак, народну пам’ять знищити неможливо. Люди звідусіль прибували на святе місце, шукаючи полегшення для тіла та душі.

Молилися, причащалися водички, припадали з вірою до стіп Богородиці, а поверталися додому цілком здоровими. На даний час село Биличі є офіційним відпустовим місцем Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, тут розбудовується Марійський духовний центр, щороку відбуваються десятки різноманітних прощ за участю єпископів, священиків, монашества та мирян…

Всеукраїнська проща медичних працівників розпочалася Архиєрейською літургією, яку очолив єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ – владика Григорій (Комар) у співслужінні багатьох священиків. Дитячий церковний хор «Світанок» з міста Самбора, під керівництвом пані Лесі Мигалик, став особливою прикрасою всього молитовного дійства, немов чистий дар Пресвятій Богородиці.

Владика Григорій у своїй блискучій проповіді дуже тепло привітав усіх присутніх молільників, батьківським словом наголосив на необхідності служити хворому любов’ю та співчуттям. У часі Літургії прочани мали можливість приступити до сповіді та причастя Святих Тайн.

Вкінці Служби Божої до всіх присутніх медиків з вітальним словом також звернувся і Голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я – о. Руслан П’яста. Після закінчення Архиєрейської літургії, організатори дійства запросили молільників на смачний обід, який приготували волонтери.

Близько 15-тої години розпочалася друга частина Всеукраїнської прощі медичних працівників. До прочан «у білих халатах» зі словом повчальним звернувся викладач з біоетики Українського Католицького Університету – Юрій Мартинюк. Опісля відбувся чудовий концерт, який приготували студенти Самбірського медичного коледжу та члени організації «Українська Молодь – Христові» міста Самбора. Учасники прощі могли послухати прекрасні пісні у виконанні Лілі Кінцак, гурту «Зорі-Роси», а також подивитися дві чудові мотиваційні вистави.

По завершенні концерту, отці-капелани відслужили Молебень до Пресвятої Богородиці, прославленої у с. Биличі. Отримавши благословення у путь-дорогу, медичні працівники у повноті радості та відчутті миру відправились до своїх домівок, щоб продовжувати сіяти любов тим, які її найбільше потребують. Слава Богу за все! Пресвята Богородице, спаси нас!

о. Тарас Рисей

голова комісії

у справах душпастирства охорони здоров’я

Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ

Leave a Reply