Весілля без алкоголю: бути чи не бути?

-1
93
Весілля без алкоголю: бути чи не бути?

16 жовтня у кафедральному соборі святого Воскресіння, голова Руху “За тверезість життя” Івано-Франківської архієпархії УГКЦ о. Ярослав Рохман уділив Св. Тайну подружжя молодій парі.

Весілля без алкоголю: бути чи не бути?

Степан та Анна – унікальне подружжя, адже вирішили святкувати своє весілля без алкогольних напоїв, долучившись до проекту «Весілля без алкоголю». Цю ініціативу започаткували нещодавно, а 2 місяці тому з’явилась пара молодих людей, яких вона зацікавила. Протягом підготовки до весілля, до проекту долучались різні люди, фірми, що мають відношення до весільної індустрії і не тільки. Всі вони погодились надати свої послуги безкоштовно. Святкування тверезого весілля відбулося минулої п’ятниці, і ще раз довело, що веселому та гарному, і, що найважливіше, безалкогольному весіллю бути.

Про це вони розповіли в інтерв’ю для Versal.

Весілля без алкоголю: бути чи не бути?

— Як ви дізнались про такий проект як «Тверезе весілля»? Що вас спонукало взяти у ньому участь і чи до того вже планували своє весілля?

Стьопа зробив мені пропозицію одружитись ще на початку липня — саме від тоді й почали обдумувати наше весілля. Але планували не раніше як за рік — коли зробили б ремонт, і назбирали б грошей на весілля. Та будучи одного разу на семінарі ля наречених — випадково почула про проект, потім ще й натрапила на нього в соціальних мережах. Він мене дуже зацікавив. Після розмов з батьками і нареченим — написала Ірині Станіславській. І вже після того все закрутилось.

— Як думаєте, чому обрали саме вашу пару? Скільки ви зустрічаєтесь, як познайомились?

На момент обговорення проекту було 2 зацікавлені пари. Та через тиждень обговорень всіх умов та можливих варіантів проведення свята — інша пара відмовилась від участі.

Ми зі Стьопою знайомі з першого курсу, а зустрічалися трошки більше ніж півтора роки.Весілля без алкоголю: бути чи не бути?

—Як проходила підготовка, що було найважче і чи все для вас обирали спеціалісти? Вам довело щось оплачувати?

Все проходило у дуже швидкому темпі — оскільки підготовка до весілля розпочалась 26 серпня і часу було обмаль. Ще з самого початку обговорень я говорила про те, що хочу осінню тематику весілля, тож саме я обирала з запропонованих варіантів.

Оплачувати,звичайно, довелось — просто ту частину, на яку потрібні затратні матеріали: ресторан, весільна сукня, деяка частина матеріалів, флористика — квіти, декор — яблука, листя збирали, корзинки, атласні, стрічки і т. д.

 

— Коли готували все ваше весілля, питання оформлення залу, меню та інших весільних турбот обговорювалось всіма учасниками проекту? З вами радились?

Звичайно! Я мала телефони та посилання у фейсбуці на людей, професія яких пов’язана з проведенням свят та весіль. Я сама з ними розмовляла, домовлялась, вони пропонували свої послуги, ідеї, а я вже думала потрібно нам це чи ні. І потім ми разом шукали компроміс. Без мене нічого не вирішували. Тільки тоді, коли я могла сказати щодо декору: «Я хочу щось приблизно таке, але точніше сказати не можу, на ваш розсуд, головне щоб було гарно». Хоча все одно все уточнювалось до деталей.

— Чи не виникало у вас незручностей через надмірну увагу преси? Те, що про вас стільки писали, і в день вашого весілля публікували безліч ваших фото в соцмережах?

Ситуація цього й вимагала, хоча деякі незручності, з приводу цього, виникали. Ми все це обговорили ще перед тим як почати підготовку до весілля. Про деякі речі, які ми не хотіли говорити на загал — ми попереджали, щоб їх не показували та не озвучували.

— Як ваші рідні поставились до ідеї взяти участь у «Тверезому весіллі»? Як сприймали знайомі ідею весілля без алкоголю?

Відчули дуже багато підтримки з боку батьків та знайомих — всі за нас були дуже раді. Планувалась більша кількість госте, але декому просто не вдалось приїхати. І не тому, що на весіллі не було алкоголю, а через відстань… в нас дуже багато родичів по всій Україні, і не тільки. Мали приїхати гості з Росії, Білорусії, Франції, Швейцарії, Америки. Деякі приїдуть вже після весілля — не вдалось «вирватись» сюди за місяць. Тим паче, що запрошення були готові лиш за 3 тижні до весілля.

 

— Як проходило саме святкування? Що запам’яталось найбільше і чи все було так, як ви собі уявили?

Звичайно, під час підготовки будь-якого свята трапляються казуси. В нас так сабо були, а на щастя дуже маленькі. Я думаю, що гості навіть їх не помітили — і добре, не хочеться їх обговорювати. Все пройшло якнайкраще. Всі гості дуже-дуже задоволені, кажуть що найкраще весілля на якому вони були!

— Існує стереотип, що веселого застілля та свята не може бути без алкоголю, чи вам вдалось хоча б трішки побороти його? Як гості поводились, чи не виникало спокуси все ж випити хоча б пляшку шампанського? Ніхто не порушив правила?

Мені особисто, навіть, в голову не приходила ідея алкоголю на святі, була настільки домашня атмосфера, без жодних незручностей, все проходило дуже ніжно, романтично і весело одночасно. На моє здивування, молодь — наші друзі, одногрупники, які мають по 18-24 роки — були задоволені і вже після весілля казали що все пройшло суперово і їм не хотілось нічого пити, вони танцювали і веселились.

— Як вам загальна атмосфера свята і чи не жалкуєте, що взяли участь у цьому проекті? Що можете побажати парам, що обдумують таку ідею — весілля без алкоголю?

Ми задоволені! Я не розумію над чим можна думати, і які можуть бути сумніви. Я досі вважаю, що цей проект — це подарунок на моє день народження. 21 — була наша перша зустріч з Олегом і Ірою, і мій День народження…