Вервиця за збереження життя

0
234

Прославляємо Тебе, Боже наш, Сотворителю! Ми, Твої дочки та сини, зібрались з молитвою і любов’ю, щоб наші ще не народжені брати і сестри, не маючи молитви за них і не зазнавши любові, не загинули. Ми віримо, що Ти – всюдисущий і перебуваєш також у місцях печалі та страждань.

Ми просимо Тебе: благослови нас, щоб ми могли піднести наші серця до Тебе, посвятивши та прийнявши цей час, щоб перепросити Тебе за все зло, яке звершується в місцях, де роблять аборти. Ми прийшли сюди також, щоб разом привселюдно свідчити про Твою велику любов і милосердя, які здатні зворушувати серця та прощати гріхи.

Просимо вас, Преблагословенна Непорочна Діво Маріє та святий Йосифе, Обручнику Богородиці, про заступництво, щоб за вашими молитвами припинилося знищення зачатих дітей у нашій країні та в нашому народі. Амінь.

«Вірую»

«Отче наш»

«Богородице Діво»

Радісні таїнства

1.Благовіщення

«Ввійшовши до Неї, ангел сказав Їй: “Радуйся, благодатна, Господь з Тобою! Благословенна Ти між жінками.” Вона ж стривожилась цим словом і почала роздумувати в Собі, що могло значити те привітання. Ангел Їй сказав: “Не бійсь, Маріє! Ти бо знайшла ласку в Бога. Ось Ти зачнеш у лоні, й вродиш сина, й даси Йому ім’я Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься”» (Лк. 1, 28-35).

Молімося, щоб Дух Святий відкрив усім людям правду про те, що з миті зачаття в лоні матері вже існує нова людська особа.

2.Марія відвідує святу Єлисавету

«Тими днями Марія, зібравшись, пустилася швидко в дорогу в гірську околицю, в місто Юди. Увійшла вона в дім Захарії і привітала Єлисавету. І як почула Єлисавета привіт Марії, здригнулася дитина в її лоні, і Єлисавета сповнилася Святим Духом, і викликнула голосом сильним: “Благословенна Ти між жінками й благословен плід лона Твого”» (Лк. 1, 40-42).

Молімося, щоб, як і Марія, ми поспішали з підтримкою до жінок, що очікують народження дитини.

3.Марія народила Господа нашого Ісуса Христа

«І от коли вони були там, настав Їй час родити,
і Вона породила Свого Сина первородного, сповила Його та поклала в ясла, бо не було їм місця в заїзді. Були ж у тій стороні пастухи, що перебували в чистім полі та вночі стояли на сторожі коло своїх отар. Аж ось ангел Господній їм з’явився, і слава Господня їх осіяла, й великий страх огорнув їх. Ангел же сказав їм: “Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість, що буде радістю всього народу: Сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, він же Христос Господь“» ( Лк. 2, 6-19).

Марія була переповнена радістю, тримаючи Своє Немовля на руках та споглядаючи Його – нашого Спасителя. Молімось і ми, щоб кожна матір могла переживати подібну радість, тримаючи на руках своє дитя та споглядаючи його.

4.Пресвята Родина принесла Господа нашого Ісуса Христа до храму

«І як сповнилися дні очищення їхнього, за законом Мойсея, вони привели Його в Єрусалим поставити Його перед Господом… А був в Єрусалимі чоловік на ім’я Симеон; чоловік той, праведний та побожний, очікував утіхи Ізраїля, і Дух Святий був на ньому. Йому було відкрито Святим Духом, що не бачитиме смерти, перш ніж побачить Христа Господа. Він прийшов Духом у храм. І як батьки вносили Дитя-Ісуса, щоб учинити над Ним за законним звичаєм, він узяв Його на руки, благословив Бога й мовив: “Нині, Владико, можеш відпустити слугу Твого за Твоїм словом у мирі, бо мої очі бачили Твоє спасіння, що Ти приготував перед усіма народами; світло на просвіту поганам і славу Твого люду – Ізраїля”. Батько Його і Мати дивувалися тому, що говорилося про Нього» (Лк. 2, 22-33).

Молімося, щоб усі батьки могли досвідчувати радість, бачачи, як їхні діти в Святій Тайні Хрещення народжуються до нового життя.

5.Пресвята Родина віднайшла Господа нашого Ісуса Христа в храмі

«Батьки Його ходили щороку в Єрусалим на свято Пасхи.  І як Йому було дванадцять років, вони пішли, як був звичай, на свято.  Коли минули ті дні і вони поверталися, то хлопчина Ісус зостався у Єрусалимі; батьки ж Його про те не знали. Гадаючи, що Він у гурті, вони пройшли день дороги й аж тоді почали Його шукати між родичами та знайомими, а, не знайшовши, повернулися в Єрусалим, щоб там Його шукати. Через три дні знайшли Його у храмі, як Він сидів серед учителів та слухав і запитував їх. Усі ті, що Його слухали, чудувались Його розумові й відповідям. Побачивши Його, вони були здивовані, й сказала Йому Його Мати: “Дитино, чому Ти це так зробив нам? Ось батько Твій і Я, боліючи, Тебе шукали”. Він же відповів їм: “Чого ж ви Мене шукали? Хіба не знали, що Я маю бути при справах Отця Мого?” Але вони не зрозуміли слова, що Він сказав їм. І Він пішов з ними, й повернувсь у Назарет, і був їм слухняний. А мати Його зберігала всі ці слова у Своїм серці. Ісус же зростав мудрістю, літами й ласкою в Бога та людей» (Лк. 2,41-52).

Молімося за бездітні подружжя, щоб і вони могли пізнати радість батьківства.

Світлі таїнства

1.Ісус приймає Хрещення від Йоана в Йордані

«Коли ввесь народ хрестився, і коли Ісус, охрестившись, молився, відкрилось небо, і Святий Дух у тілеснім вигляді, немов голуб, зійшов на Нього, та залунав з неба голос: “Ти – мій Син любий, Тебе Я вподобав”» ( Лк 3, 21-22).

Молімося, щоб усі батьки прийняли своїх зачатих дітей та могли сказати: «Це мій любий син (моя люба донька)».

2.Ісус творить перше чудо в Кані Галилейській

«Третього ж дня весілля відбувалося в Кані Галилейській, і була там Мати Ісусова. Отож запрошено на те весілля й Ісуса та Його учнів. Коли ж не вистачило вина, мати Ісусова й каже до Нього: ”Вина в них нема”. Відрік Їй Ісус: ”Що Мені, жінко, – а й Тобі? Таж не прийшла година Моя! ” Але Мати Його мовила до слуг: ”Що лиш скаже вам, – робіть”» ( Йо. 2,1-5).

Молімося за всі молоді подружжя, щоб вони запросили Ісуса в своє життя і втішалися Божим благословенням та даром плідності.

3.Ісус вирушає на проповідь

«Почувши, що Йоана ув’язнено, Ісус повернувся в Галилею і, покинувши Назарет, пішов і оселився в Капернаумі, що при морі, на границях Завулона та Нафталі, щоб збулося те, що сказав був пророк Ісая… З того часу Ісус почав проповідувати й говорити: “Покайтесь, бо Небесне Царство близько.” А йдучи попри Галилейське море, побачив двох братів: Симона, що звався Петром, і Андрія, його брата, що закидали сіті у море, бо були рибалки. І до них мовив: “Ідіть за Мною, Я вас зроблю рибалками людей”» ( Мт. 4, 12-19).

Молімося за всіх причетних до абортів, щоб вони покаялися і змогли увійти в Небесне Царство.

4.Ісус преобразився на горі Тавор

«По шістьох днях узяв Ісус Петра, Якова та Йоана, його брата, повів їх окремо на високу гору і переобразився перед ними: обличчя Його засяяло, наче сонце, а одежа побіліла, наче світло. І ось з’явилися їм Мойсей та Ілля і з Ним розмовляли. Озвавсь Петро й каже до Ісуса: “Господи, добре нам тут бути! Як хочеш, розташую тут три намети: один для Тебе, один для Мойсея і один для Іллі”. Він говорив іще, аж ось ясна хмара огорнула їх і з хмари стало чути голос: “Це – мій улюблений Син, що Я Його вподобав: Його слухайте”. Почувши це, учні впали обличчям до землі й злякались вельми. Ісус же підійшов, доторкнувся до них і каже: “Устаньте, не страхайтеся!”» (Мт. 17, 1-7).

Молімося за законодавців, щоби були ревними захисниками зачатого людського життя.

5.Ісус встановив Святу Тайну Євхаристії

«Якже вони їли, Ісус узяв хліб, поблагословив, розламав і дав учням, кажучи: “Беріть, їжте: це Моє Тіло.” Потім узяв чашу, воздав хвалу і подав їм, кажучи: “Пийте з неї всі, бо це кров Моя (Нового) Завіту, яка за багатьох проливається на відпущення гріхів. Кажу вам: Не питиму віднині з цього виноградного плоду аж до дня того, як питиму його новим з вами в Царстві Отця Мого”» ( Мт. 26, 26-29).

Молімося за всіх уцілілих від аборту, щоби вони в Святій Тайні Євхаристії змогли віднайти мир, сповнення та захищеність.

Страсні таїнства

1.Страждання Ісуса в Гетсиманському саду

«Тоді Ісус приходить з ними на місце, зване Гетсиманія, і каже до учнів: “Посидьте тут, поки піду та помолюся там”. І взяв Петра з Собою і двох синів Заведея, і почав скорбіти та тужити. Тоді сказав їм: “Смуток у Мене на душі – аж до смерти! Зостаньтеся тут і чувайте зо Мною”. І, пройшовши трохи далі, упав обличчям додолу, молившися і промовляючи: “Отче Мій, якщо можливо, нехай мине ця чаша Мене. Однак не як Я бажаю, лише – як Ти”. Повернувся Він до учнів і, знайшовши їх заснулими, каже до Петра: “Отож і однієї години не спромоглися чувати зо Мною? Чувайте й моліться, щоб не ввійшли у спокусу, бо дух бадьорий, але тіло немічне”.  Знову, вдруге, відійшов Він і почав молитися: “Отче Мій, коли ця чаша не може минути, щоб Я її не пив, хай буде Твоя воля!” І, повернувшися, знову знайшов, що вони спали, бо очі в них були отяжілі. Залишив Він їх, пішов знову й почав молитись утретє, повторюючи ті самі слова» (Мт. 26, 36-44).

Молімося за тих жінок, котрі зазнають страждань під час вагітності, щоб вони віднайшли в собі силу та відвагу прийняти ситуацію, в якій опинились.

2.Бичування Ісуса

«А коли вони зібралися, Пилат каже до них: “Кого бажаєте, щоб я вам відпустив: Варавву чи Ісуса, що зветься Христос?”
Знав бо він добре, що вони з зависти видали Його. І коли він сидів на судилищі, його жінка прислала йому сказати: “Нічого не роби праведникові тому, бо я цієї ночі вві сні багато витерпіла заради нього”. Та первосвященики й старші намовили народ, – просити за Варавву, а Ісуса – видати на смерть. Заговорив правитель і сказав їм: “Кого з двох бажаєте, щоб я відпустив вам?” Ті відповіли: “Варавву”. Каже до них Пилат: “А що маю робити з Ісусом, що зветься Христос?” Усі відповіли: “Нехай буде розіп’ятий!” Спитав він: “Що злого вчинив Він?” Вони ж ще більше заходилися кричати: “Нехай буде розіп’ятий!” Пилат, бачивши, що нічого не вдіє, а заколот дедалі більшає, взяв води й умив перед народом руки та й каже: “Я невинний крови праведника цього; ви побачите”. Увесь же народ відповів кажучи: “Кров Його на нас і на наших дітях!” Тоді він відпустив їм Варавву, а Ісуса, бичувавши, видав на розп’яття» (Мт. 27,17-26).

Молімося за всіх тих, що страждають від ран аборту.

3.Коронування Ісуса терновим вінком

«Тоді вояки правителя, взявши Ісуса у преторію, зібрали на Нього всю чоту і, роздягнувши Його, накинули на Нього червоний плащ і, сплівши вінець з тернини, поклали Йому на голову, а тростину дали в праву руку. Потім, припавши перед Ним на коліна, глузували з Нього, кажучи: “Радуйся, царю юдейський!”»  (Мт. 27, 27-30).

Молімося за дітей, що загинули внаслідок аборту, та за їхніх зранених матерів і батьків.

4.Ісус несе хрест на Голгофту

«Коли над Ним наглумилися, зняли з Нього багряницю й одягнули Його в Його одежу. Опісля ж повели Його на розп’яття. Одного ж перехожого, Симона Киринея, батька Олександра та Руфа, що повертався з поля, присилували нести Його хрест» ( Мк. 15, 21).

Молімося за ті родини, де діти померли перед народженням або в ранньому дитинстві.

5.Розп’яття Господа нашого Ісуса Христа

На хресті Ісус скрикнув: Отче, прости їм!

«І привели Його на місце Голгофту, що значить Череп-місце, та й дали Йому пити вина, змішаного з міррою, та Він не прийняв. Тоді розіп’яли Його й поділили Його одежу, кинувши на неї жереб, хто що візьме.  Була ж третя година, коли вони розіп’яли Його» ( Мк. 15, 22-25).

Ми взиваємо до Тебе, Отче: приведи всіх, що пропагують та виконують аборти, до покаяння, щоби Ти міг їм простити.

Славні таїнства

1.Ісус Христос воскрес із мертвих

«Якже минула субота, Марія Магдалина, Марія, мати Якова, та Саломія купили пахощів, щоб піти та намастити Його. Рано-вранці, першого дня тижня, прийшли вони до гробу, як сходило сонце,  та й говорили між собою: Хто нам відкотить камінь від входу до гробу? Але, поглянувши, побачили, що камінь був відвалений, – був бо дуже великий. Увійшовши до гробу, побачили юнака, що сидів праворуч, одягнений у білу одежу, – і вжахнулись. А він до них промовив: ”Не жахайтеся! Ви шукаєте Ісуса Назарянина розп’ятого, Він воскрес, Його нема тут. Ось місце, де Його були поклали. Але йдіть, скажіть Його учням та Петрові, що випередить вас у Галилеї: там Його побачите, як Він сказав вам”. І вони, вийшовши, втекли від гробу, бо жах і трепет огорнув їх, і нікому нічого не сказали, бо боялися. Воскреснувши ж уранці першого дня тижня, з’явився найперше Марії Магдалині, з якої вигнав був сім бісів. Вона пішла й повідомила тих, що були з Ним і що сумували й плакали. Вони ж, почувши, що Він живий та що вона Його бачила, не йняли віри» ( Мк. 16, 1-11)

Молімося за всіх працівників медичної сфери, аби вони завжди пам’ятали, що їхнє покликання – захищати людське життя.

2.Ісус вознісся на Небо

«І Він вивів їх аж до Витанії і, знявши руки Свої, благословив їх. А як Він благословляв їх, віддалився від них і почав возноситись на небо.
Вони ж, поклонившися Йому, повернулися з радістю великою в Єрусалим, і перебували ввесь час у храмі, славлячи та хвалячи Бога» (Лк. 24, 50-53).

Господи Ісусе, Ти вознісся на Небо та сидиш праворуч Отця, заступися за нас! Ми молимося за тих, що зазнають знущань через віру в святість людського життя, щоб вони знаходили відвагу та підбадьорення, споглядаючи на Ісуса, що заступається за них.

3.Ісус зсилає Святого Духа на Апостолів

«“Проситиму Я Отця, і дасть Він вам іншого Утішителя, щоб з вами був повіки, Духа істини, Якого світ не може сприйняти, бо не бачить Його і не знає. Ви ж Його знаєте; бо перебуває Він з вами, і буде в вас.
Не полишу вас сиротами; Я прийду до вас. Ще трохи, і світ Мене вже не побачить. Ви ж Мене побачите, бо Я живу, і ви будете жити.  І взнаєте того дня, що Я в Моєму Отці, і що ви в Мені, а Я в вас. Той, у кого Мої заповіді, і хто їх береже, той Мене любить. Хто ж Мене любить, того Мій Отець полюбить, і я того полюблю і йому об’явлю Себе,,.  Юда ж – не Іскаріотський – мовить Йому: ,,Господи, що таке сталося, що не світові, а нам Ти Себе об’явиш?,, Ісус же озвався до нього, кажучи: ,,Коли хтось Мене любить, то й слово Моє берегтиме і злюбить його Мій Отець, і прийдемо ми до нього, і в ньому закладемо житло. А хто Мене не любить, той і слова Мої не береже. І слово, яке ви чуєте, не Моє, лише Отця, Який послав Мене. Це мовив Я до вас, коли з вами перебував. А Утішитель, Святий Дух, Якого Отець в ім’я Моє зішле, Той навчить вас усього і все вам нагадає, що Я сказав вам”» (Йо. 14, 16-26).

Молімося, щоб Дух Святий просвітив та скріпив усіх, що підтримують переконання про святість людського життя.

4.Успіння Пресвятої Богородиці

«У різдві дівство зберегла Ти, в успінні ж світу не залишила Ти, Богородице, перейшла Ти до життя, бо Ти Мати Життя, і молитвами Твоїми визволяєш від смерті душі наші» (тропар празника Успіння Пресвятої Богородиці).

Молімося, щоби батьки могли прийняти всі свої обов’язки,  відповідальність за дитину та одне за одного.

5.Прослава Богородиці в Небі

«В молитвах невсипущу Богородицю, і в заступництві незмінне уповання, гріб і смерть не втримали: бо, як Матір Життя, переніс Її до життя Той, Хто вселився в утробу приснодівственну» (кондак празника Успіння Пресвятої Богородиці).

Молімося, щоб і ми могли свобідно, з власної волі співстраждати з Христом, бо лише так зможемо жити та царювати з Ним.

Радуйся, Царице, Мати Милосердя, життя, і солодосте, і надіє наша, радуйся!
До Тебе прибігаємо ми, вигнані діти Єви. До Тебе зітхаємо, стогнучи і плачучи на цій долині сліз.

Ти ж, о Заступнице наша, зверни на нас Свої милосердні очі й після цього вигнання покажи нам Ісуса — благословенний плід лона Твого.
О щедра, о милостива, о найсолодша Діво Маріє!

 

Прикінцева молитва

Господи, Твій єдинородний Син Своїм життям, смертю і воскресінням осягнув для нас нагороду вічного життя. Господи, молимо Тебе, щоб ми, роздумуючи над цими таїнствами вервиці Пресвятої і Пренепорочної Діви Марії, могли наслідувати їхній зміст і осягнути те, що вони обіцяють, — через Господа нашого Ісуса Христа! Амінь.

Нехай Господня допомога завжди буде з нами!

Господи, огорни душі померлих Своїм милосердям! Хай спочивають у мирі. Амінь.

Святий архангеле Михаїле, захисти нас у боротьбі. Будь нашим захисником проти злоби і підступів диявольських. Боже, заборони йому, Тебе благаємо, а ти, князю Небесних Воїнств, скинь Божою силою диявола і всіх злих духів, які блукають світом, щоб зводити душі, у пекельну безодню. Амінь.

 

Поширити

Напишіть відгук