Ватиканська дикастерія високо оцінила діяльність УГКЦ в умовах пандемії

0
8

4 березня відбулася онлайн-зустріч працівників Ватиканської дикастерії у справах інтегрального розвитку людини з представниками УГКЦ. Зустріч відбулася у форматі онлайн на запрошення дикастерії.

На початку зустрічі монс. Дарій Ґірз пояснив, що Святіший Отець Франциск стоврив при дикастерії спеціальну комісію, завданням якої є «висловити турботу й любов Церкви до всього людського роду перед лицем пандемії Covid-19». Ця комісія займається аналізом та дослідженням суспільно-економічних і культурних викликів, що стоять перед майбутнім, і розробкою напрямів для їх долання. Власне в цьому контексті і відбулася зустріч з представниками УГКЦ.

Владика Степан Сус, керівник Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, передав вітання усім учасникам від Блаженнішого Святослава і представив загальну картину, як наша Церква діє в умовах пандемії. Архиєрей розповів про створення нашою Церквою Антикризового центру та різні заходи допомоги: служіння медичних капеланів, допомогу медикам, діалог та співпрацю з представниками органів влади, різні соціальні акції допомоги. «Незважаючи на локдауни та обмеження, через цей конкретний вияв допомоги наша Церква стало ближчою до всіх людей, незалежно від їх віросповідання». 

Після цього с. Севастіяна Карвацька розповіла представникам з Ватикану про діяльність Комісії душпастирства охорони здоров’я, відзначивши, зокрема, статус волонтерів наших медичних капеланів та про потребу інституційного розвитку медичного капеланства в Україні. Наступним виступив о. Андрій Логін, розповівши, як очолювана ним інституція – Шпиталь Шептицького у Львові – надавав і продовжує надавати конкретну допомогу в час пандемії в рамках проєкту «Ковчег», зокрема про надання тестів для духовенства, психологічного супроводу, підготування гарячих обідів для потребуючих. Отець Андрій також поділився планами про створення мобільних груп для вакцинації та донесення до ширшого загалу інформації про важливість вакцинування. На завершення зустрічі о. Володимир Мальчин, керівник Відділу розвитку та комунікацій Патріаршої курії, розповів про допомогу закордонних партнерів у контексті боротьби з пандемією та подякував представникам дикастерії за фінансову підтримку проєкту із вишколу медичних капеланів: «Для нас це важлива допомога, адже ми зможемо готувати професійно вишколених і духовно загартованих капеланів, які нестимуть світло надії для хворих, немічних і підтримувати морально тих, хто надає цю медичну допомогу».

Підсумовуючи зустріч, секретар дикастерії, монс. Бруно-Марі Дюффе, високо відзначив діяльність УГКЦ в теперішніх умовах: «Ми вітаємо усі зусилля вашої Церкви, яка не обмежується лише літургійним служінням, а намагається надати допомогу багатьом людям у різних сферах життя – духовній, медичній, психологічній, соціальній, не забуваючи про служіння найбільш потребуючим, як до цього нас закликає Папа Франциск.  Власне, це і є основою інтегрального розвитку людини, для служіння якої покликана наша дикастерія».

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ

Поділитися

Leave a Reply