У Патріаршому Домі сотні священників УГКЦ проходять вакцинацію завдяки Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я

0
21

Цими днями, у Патріаршому Домі священники УГКЦ разом зі своїми родинами проходять вакцинацію. Це стало можливим, завдяки зусиллям Патріаршої комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я, Антикризового комітету УГКЦ у співпраці із  МОЗ, зокрема із заступницею міністра Іриною Микичак, директоркою Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Наталією Тімко-Іванченко та директором департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орестом Чемерисом.

Про те, як саме відбувається вакцинація священнослужителів у коментарі журналістам сайту “НТА” повідомила помічник керівника Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я с. Севастіяни Карвацької, Мирослава Полець:

“Згідно другого етапу вакцинації, під час якого мають вакцинуватися соціальні працівники і люди 80 + , священники можуть пройти вакцинацію. Це є рішення Оперативного штабу. Нам надійшов відповідний лист. Ми цього рішення добивалися, подавали прохання, щоб священнослужителів віднесли до розряду соціальних працівників, аби вони також могли отримати щеплення. Ми, як Патріарша Курія, організували вакцинацію священників на території всієї України.  На сьогодні, у нас є фактично провакциновано священнослужителів Львівської Архиєпархії, частину Стрийської єпархії, паралельно у Києві вакцинується Патріарша Курія і Київська Архиєпархія. Також вже є почерговість і порядок вакцинації інших областей. Маємо контактних осіб від Департаменту охорони здоров’я – з ними контактуємо і організовуємо весь процес вакцинації. Згідно перших процесів вакцинувалося близько 200 чоловік з Львівської Архиєпархії та Стрийської єпархії. Також близько 60-ти працівників Патріаршої Курії. Також зараз проходять вакцинацію Отці Студити, Редемптористи, працівники УКУ”.

Як розповів директор “Патріаршого Дому”, отець Ярослав Микитчин,локацію для вакцинування обрали невипадково:

“Патріарший Дім має зручне розташування, тут є всі умови для того, аби могла відбуватися вакцинація, у приміщенні зокрема обладнана вентиляція. На сьогодні, більша частина Львівської Архиєпархії та Стрийського єпархії є вакцинованими. Надалі планується вакцинувати Сокальсько-Жовківську єпархію та Самбірсько-Дрогобицьку. Особисто я провакцинувався разом із дружиною. У жовтні ми у досить тяжкій формі перехворіли і повторювати ці ризики зі здоров’ям та життям ми не планували, тому відразу провакцинувалися. Щодо того, чи вакцинуватися, чи ні, я дотримуюся засади, що Церква та МОЗ мають  надати можливості для людей, аби провакцинуватися, але це особистий вибір кожного”.

За матеріалами VelychLviv

Поділитися

Leave a Reply