У лікарняному храмі м. Самбора святий Миколай навідався до ВСІХ

0
166

Щороку вже традиційно, 18 грудня, після святкової Вечірні з Литією та Утрені, до лікарняного храму святого великомученика Пантелеймона, м. Самбора, приходить святий Миколай, щоб обдарувати своєю любов’ю всіх присутніх: і діточок, і молодь, і дорослих, і старців, і недужих, і медичних працівників… Цього разу на небесного гостя чекали, здається, особливо трепетно… Закінчивши богослужіння, капелан ЦРЛ та настоятель храму, о. Тарас Рисей, вийшов на амвон і сказав, що, можливо, зараз до нас прийде в гості той, кого справедливо названо «правилом віри» та «образом лагідності».

Розпочалося дійство піснею «Миколай-Миколай, ти до нас завітай!». Під супровід плакучої гітари до склепінь старовинної будівлі храму піднеслись солодкозвучні радісні голоси багатьох-багатьох. Потім зненацька з’явилася білочка, яка голосно заявила, що живе поблизу лікарні та добре знає настоятеля храму – о. Тараса. Після неї, перед глядачами постав бездомний песик, котрого часто бачать під церковцею побожні молільники. Він вдячно хвалився, що його не забувають добром огортати ті, яких щоденно своєю благодаттю сповнює Христос. А потім звідкись взявся крілик… Як виявилося, він – власність відомого церковного ревнителя – пана Славка, два сини котрого учаться у Дрогобицькій духовній семінарії. На кінець, до гурту приєднався їжачок, що ніяк не міг лягти у зимову сплячку і шукав гарної компанії. Всі вони зав’язали кумедний діалог, який вмить підняв настрій глядачам особливого дійства. Напружити атмосферу вдалося лише антипкові, який раптово вискочив із темного кута, і почав погрожувати всім наближенням скорого кінця. Розмахуючи прутами перед очима багатьох, він заявив, що не боїться нікого і ніщо його не в силі стримати… Однак капелан лікарні, о. Тарас, зовсім не розгубився. Він, разом із звірятками, почав співати «Ісусову молитву». Ця могутня зброя проти невидимих ворогів хутко поставила нечистого на лопатки. Рогатому непроханому гостю прийшлось рятуватись хіба що втечею. Побачивши таку перемогу, присутні урочисто розпочали пісню «Ой, хто-хто Миколая любить». Невдовзі стало чути дзвоники у далині, а тоді до храму увійшов він – Дідусь у митрі та його Ангелик-помічник. Привітавши усіх, святий Миколай висловив співчуття з приводу жорстокої війни на Донбасі, кажучи, що з цього дуже радіє нечистий. Однак, він запевнив також, що все ж таки скоро настане довгоочікуваний мир, який поверне радість зажуреній матінці-Україні. Ангелик заохотив всіх якомога частіше приступати до таїнств Покаяння та Євхаристії.

Як і кожного року, святий Миколай та його крилатий помічник роздали всім присутнім солодкі подаруночки, а на прощання пообіцяли прийти колись ще раз.

По завершенні заходу, парафіяни та гості ще довго не розходилися по домівках… Вони вітали одне одних із прекрасним зимовим святом, вступаючи у святу ніч доброти святителя Миколая – невтомного чудотворця, так схожого до Господа Христа…

4 5 6

Поділитися

Leave a Reply