Триває надзвичайна молитва за життя ненароджених

0
18

У Південній Америці відбувається вирішальна битва за захист життя ненароджених. Найближчим часом Верховний федеральний суд Бразилії та сенат Аргентини приймуть рішення про лібералізацію абортів у цих країнах. Тим часом там триває надзвичайна молитва за захист життя і багато людей постять у цьому намірі.

У Бразилії щойно закінчилися публічні слухання щодо внесення змін до закону про аборт, організовані Верховним федеральним судом. Зараз аборти дозволені у випадку зґвалтування, загрози для життя матері та аненцефалії дитини. Новий закон пропонує лібералізацію абортів до 12 тижня, а в Аргентині — до 14-го тижня вагітності.

Запропоновані зміни зворушили сотні тисяч людей, які за останні кілька тижнів не раз виходили на вулиці, щоб висловити свою підтримку життю, пише Vatican News. У Буенос-Айресі остання велика pro-life демонстрація відбулася минулої суботи. У ній брали участь понад 600 тис. аргентинців. Марш під гаслом «Врятуймо два життя — матері та дитини, яку вона носить у своєму лоні» організував Християнський Союз Євангельських Церков (він об’єднує 15 тис. протестантських спільнот в Аргентині). Учасники несли в долонях фігурки дитини на 14-му тижні вагітності, а лікарі знімали свої фартухи, символічно показуючи, що їхнє завдання полягає в лікуванні, а не в убивстві ненароджених.

Демонстрація зібрала людей різних вірувань і політичних партій, як і попередні марші, організовані Католицькою Церквою. Учасники підписали декларацію про захист життя, в якій вони вказують, що ніколи не піддержать жодного політика, який підтримує аборти. Члени латиноамериканських рухів pro-life виявляють величезний тиск міжнародного лобі на уряди окремих країн щодо дозволу на аборти і ненадання згоди на легалізацію спротиву сумління.

«Політика pro-life — це для багатьох скалка в оці, і триває безпрецедентна боротьба за заміну права на життя правом на смерть», — підкреслює проф. Джан Луїджі Джільї, який протягом багатьох років очолював Міжнародну федерацію асоціацій католицьких лікарів. «Історичний мотив проабортного тиску має своє коріння в конференції в Каїрі, де країни Латинської Америки разом зі Святим Престолом дали рішучу відсіч політиці, скерованій проти життя, яка просувалася ООН.

Проабортне середовище ніколи не куштувало цієї ложки дьогтю і вже давно чинить тиск, щоб усунути цю «аномалію pro-life» з міжнародної арени, як це трапилося недавно в Ірландії, — каже проф. Джільї. — Триває також тиск із метою відібрати у лікарів, медичних сестер і фармацевтів право на відмову. Все це фінансують великі абортивні концерни. Вони намагаються прищепити в суспільстві переконання, що виконання аборту — це обов’язок лікаря, а якщо він не хоче цього робити, то має обрати іншу професію. Намагаються також обмежити сфери, в яких совість є вирішальною.

Однак якщо лікар стане лише пасивним виконавцем наказів, то це загрожує самій демократії».

Джерело: CREDO

Leave a Reply