Тези для роздумів із послання папи Франиска на 27 Всесвітній День хворого, 11 лютого 2019 р. Б.

0
21
  1. Турбота про хворого вимагає професіоналізму та ніжності, потребує спонтанних і простих жестів, які роздаються безкорисливо, наприклад, ласки, через які дозволяє іншому відчувати, що він «цінний».
  2. Життя є даром, тому не можна розглядати як приватну власність, особливо в контексті прогресу медицини й біотехнології, які можуть спокушати людину маніпулювати «деревом життя» (пор. Бт. 3,24).
  1. Кожна людина є вбогою, нужденною та злиденною. Коли ми народилися, то нам для життя потрібна була турбота наших батьків і на жодному етапі нашого життя ми ніколи не можемо звільнитися від потреби в інших людях і не звертатися по допомогу.
  2. Матір Тереза з Калькутти є зразком милосердя, вона вчинила видимою Божу любов до вбогих і хворих.
  3. Свята Мати Тереза допомагає зрозуміти, що єдиним критерієм діяльності повинна бути безкорислива любов до всіх, не зважаючи на мовні, культурні, етнічні, чи релігійні відмінності.
  4. Людська безкорисливість надихає працю численних волонтерів, які роблять великий внесок у сферу охорони здоров’я та виразно втілюють у життя духовність Доброго Самарянина.
  5. Волонтер – це безкорисливий друг, якому можна довірити власні думки й почуття; завдяки своєму уважному слуханню хворого, він створює умови для того, щоб хвора людина була не тільки пасивним об’єктом лікування, але стала активним учасником взаємостосунків, здатних відновити надію й допомогти погодитись на подальше лікування.
  6. Католицькі медичні установи повинні бути прикладом дарування, великодушності й солідарності, протиставляючись логіці прибутку будь-яким коштом, вигоди та визискування.
  7. Здоров’я є відносним, воно залежить від міжособистісних відносин і потребує довіри, дружби та солідарності.
  8. Дарувати безкорисливо радість є ознакою здоров’я християнина.

Напишіть відгук