Таїнство Соборування в Івано-Франківській Архієпархії

0
33

У часі Великого Посту християни глибше застановляються над власною душею, потребою її очищення і зцілення.

Одним з таких дієвих чинників є Таїнство Соборування (Єлеопомазання), в якому недужа людина через помазання освяченою олією й молитвою священика одержує ласку Божу для спасіння душі й зцілення від недуг. Так у Івано-Франківській Архієпархії по парафіях та мед-установах відбувається Таїнство Соборування.

Очолював чин Єлеопомазання голова Комісії душпастирства охорони здоров’я о.Руслан П’яста у співслужінні із священнослужителями. Він наголосив, що Таїнству Соборування передує добра Сповідь. І хоч в нашому народі склалася хибна думка, що це лише Таїнство призначене для помираючого вірянина, нагадаємо, що в Католицькій Церкві Соборування називають «Помазанням хворих» (лат. Unctio Infirmorum). Згідно Кодексу канонічного права «Помазання хворих (Єлеопомазання) Церква поручає вірним, котрих спіткала небезпечна недуга, страждаючому і прославленому Господу, щоб він підтримав і спас їх, звершується через помазання їх олією і проголошення слів, приписаних у літургійних книгах».

Через це Таїнство вірні, які хворіють важкою недугою і каються у серці, одержують Божу ласку подолати хворобу або терпеливо її переносити.

Stepan Vytvytskiy

Пресс-служба Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я

Напишіть відгук