Таїнство Єлеопомазання (Соборування) у каплиці Івано-Франківської Обласної клінічної лікарні

0
154
Таїнство Єлеопомазання (Соборування) у каплиці Івано-Франківської Обласної клінічної лікарні. о.Руслан П'яста

З початком Великого Посту уже традиційно із ініціативи Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської архієпархії УГКЦ звершується Таїнство Єлеопомазання (Соборування) у лікувальних закладах.

28 лютого 2017 р. Б. у каплиці Івано-Франківської Обласної клінічної лікарні відбулося перше у цьому році Таїнство Соборування для недужих цієї лікарні, медичних працівників, а також людей, які із тою чи іншою недугою прийшли у каплицю, для того, щоб принести плід покаяння, а також отримати ласки зцілення від їх недуг. Очолив Таїнство Соборування о. Руслан П’яста – голова Комісії УГКЦ справах душпастирства охорони здоров’я у співслужінні із капеланами архієпархії.

 Таїнство Єлеопомазання (Соборування) у каплиці Івано-Франківської Обласної клінічної лікарні. о.Руслан П'яста

Довідка: Чин Соборування відправляють сім священиків, які  є символом присутності повноти — самого Христа і Його Церкви (пор. Одкр. 1,20). Душпастирі стають посередині храму, де є приготовані посудина з пшеницею та склянка-лампада із оливою. У посудину з пшеницю — символ відродження та надії на нове життя – ставлять сім помазків і сім свічок. Напочатку Чину читаються покаянний канон і молитви, щоб допомогти тим, які приступають до Таїнства Єлеопомазання, допомогти відчути душевне розчулення та присутність Спасителя і Лікаря душ і тіл. Далі читаються сім апостольських послань та сім Євангелій. Опісля вірні підходять до кожного із семи священиків та сім разів помазуються. Вкінці Чину над головами присутніх кладеться розгорнуту Євангелію і читається молитва-розрішення. Чин Соборування допомагає віруючим пережити особливу присутність Христа-лікаря, котрий наближається, щоби помазати та зцілити людські рани на душі й тілі.

Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я

Напишіть відгук