Співпраця Комісії душпастирства охорони здоров’я Київської Архиєпархії з Центром Громадського здоров‘я

0
10

В Курії Київської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви відбулася робоча зустріч очільників відділів Курії Київської Архиєпархії та представників Центру громадського здоров’я України.

У зустрічі взяли участь: о. Василь Чудійович – координатор стратегії розвитку Київської Архиєпархії УГКЦ; о. Андрій Боднарук – голова Пресслужби та о. Віталій Воєца – Голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я Київської Архієпирхії. З Центру громадського здоров’я МОЗ України: Дмитро Россовський – головний фахівець відділу управління та співпраці; Олександра Орлова-Кобець, очільниця відділу комунікацій та Катерина Ліщук – фахівець відділу комунікацій.

Представники інституцій говорили про стратегію співпраці та комунікації в питаннях охорони здоров’я. Зокрема мова велась про взаємодію щодо профілактики захворювань спричинених коронавірусом та шляхи їх подолання. Окремим пунктом обговорили позицію УГКЦ щодо вакцинації. Отець Віталій у розмові пригадав слова Блаженнішого Святослава, у яких йдеться про те, що немає жодних релігійних підстав, щоб відмовлятися від вакцинації, а позиція УГКЦ щодо питання вакцинації від Covid-19 звучить: «Добровільність, доступність, безпечність».

Своєю чергою о. Василь Чудійович пригадав, що у Київській Архиєпархії було проведено ряд заходів щодо вакцинації духовенства та їх родин: «Більшість наших священників пройшли вакцинацію, а сьогодні чекають на другу дозу вакцини, якою незабаром будуть повторно провакциновані», – наголосив канцлер Київської Архиєпархії. Підсумовуючи зустріч о. Андрій Боднарук розповів про проведені заходи в УГКЦ щодо інформування населення про коронавірусну інфекцію та заходи вбереження вірних від зараження інфекцією. «Наші священники часто повторюють своїм парафіянам, що храм має бути безпечним місцем для молитви. Це місце, у якому зустрічаємося з Живим Богом, тому кожен присутній несе відповідальність, щоб простір храму був безпечним. Коли люди виявляють у себе ознаки захворювання, повинні залишатись вдома, а до молитви приєднуватись в онлайн спосіб», – наголосив священник.

Поділитися

Leave a Reply