Серце чисте створи в мені Боже, і духа правого обнови в нутрі моєму (Пс. 50)

0
154

У стінах Львівської духовної семінарії, 3 лютого 2018 р. Б., пройшов день духовної віднови.

Однією з добрих традицій у семінарії є проведення днів духовної віднови. Головна мета яких, дати декілька думок, напрямних до роздумування, з метою збагачення та переосмислення духовного життя. Сьогоднішній день не став винятком, а радше мав особливий характер, так як є першим у цьому семестрі. Боже Слово до семінарійної спільноти промовляв о. Сергій Білоконь, голова комісії душпастирства охорони здоров’я у Львівській Архиєпархії, медичний капелан, сотрудник храму св. Климентія Папи, що у Львові.

Під час проповіді в часі Божественної Літургії, о. Сергій зробив акцент на важливому аспекті життя священика, та кожного християнина зокрема,- молитві. “Людина у сучасному вирі життя, часто не має часу для молитви. Приклад бідної вдови з євангельського уривку є тим істинним прикладом живої, діяльної молитви. Справжня постава християнина – це погляд у перспективу вічності” – зазначив душпастир.

Впродовж другої науки  ієрей наголосив на важливості чесноти милосердя. “Ділянка медицини, в якій маю нагоду служити, є тим місцем, де людина в особливий спосіб потребує милосердя. Ніколи не відкидайте свого ближнього, його потребу. Кажіть завжди ТАК, бо в такий спосіб промовляє сам Бог. Наше священство не повинне бути даремним. Найкращим способом не здармувати священство – це бути милосердним”.

У третій, завершальній науці, реколектант наголосив на значимості посту. “Піст – це річ, яку неможливо збагнути лише теоретично. Якщо ви будете добрими священиками, то ваша сім’я, рідні будуть постити, постити вашою відсутністю служіння ради”.

Підсумувавши, о.Сергій подякував за спільно проведений час та можливість промовляти до братів – семінаристів. ”Найважливішим для мене є те, щоб бодай одне із моїх слів, увійшло у ваші серця”.

В свою чергу духівник семінарії, отець Андрій Стасів, подякував отцю – доповідачу за просту та водночас сповнену глибоким змістом науку та внесок у духовний ріст братії.

 

Поширити

Напишіть відгук