Семінар-тренінг «Жива надія» для учасників Київської митрополії УГКЦ

0
43

Мета створення Місії «Рахиль»: допомогти особам, зраненим через втрати дітей до їх народження. Втрата ненародженої дитини є травмою, що зачіпає цілий пласт як фізично-психічних, так і моральних аспектів. Навіть у випадку викидня або народження мертвої дитини, часто батьки мають відчуття провини і в подальшому живуть з тяжкою психологічною травмою. Ще важчим випробовуванням є добровільно вчинений аборт, який  не тільки вбиває дитину, але  крім того залишає дуже глибокі рани на рівні духовному, зцілити які може лише Господь Бог.

Саме через місію «Рахиль», яка є мережею фахівців (священиків, монахинь, психологів, психотерапевтів, медкапеланів, волонтерів), що пройшли спеціальне навчання, є можливість забезпечити духовно-психологічну допомогу особам, які зіткнулися з проблемою втрати ненародженої дитини.

Таке навчання здійснюється і через семінари «Жива Надія», організовані комісією УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я, один з них  відбувся у Львові 25-28 грудня 2018 року. Спікерами стали Зіновій Онишко, лікар-психіатр, спеціаліст із узалежнень, член Української спілки психотерапевтів, керівник проекту «Жива надія» та Світлана Сайко, психолог, психотерапевт, тренер проекту «Жива надія».

Дуже важливо отримати підтримку, опіку та психологічний супровід при постабортному синдромі як жінкам, так і чоловікам, зраненим через втрату ненародженої дитини, а також особам, які народилися в батьків, що робили аборти.

Саме програма «Жива Надія» дає можливість індивідуальний спосіб допомогти  кожному, яка є порадництвом і стоїть на засадах боротьби за життя, дозволяє краще зрозуміти та пізнати себе кожній людині, яка пережила втрати. Не уникати конфліктів, проблем, а вирішувати їх для гідного подальшого життя. Основна ціль «Живої Надії» – зцілення душевних ран та прийняття себе таким, який ти є насправді, покращити якість життя. Не може бути умов для щастя. Зміни можуть наступити вже і зараз, варто тільки змінити своє мислення. «Жива Надія» і є тим елементом змін.

    

На завершення отець Руслан П’яста голова комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я розповів про роботу щодо супроводу осіб, що переживають втрату ненародженої дитини», діяльність «Місії Рахиль» та друкованих видань, а саме: «Путівник для зцілення духовно-психологічних ран після втрати дитини внаслідок аборту», Молитовник «Богородице захисти життя» та книжку «Духовний супровід при постабортному синдромі».

Плодами реколекцій для осіб, зранених абортами, є прощення, примирення з собою, з Богом, з рідними й близькими. Це дає змогу пережити жалобу, прийняти своє материнство й батьківство, вийти з пустелі страждань і безнадії, відкритися до любов Бога. Та Господь бажає нас зцілити, Йому так важливо, щоб ми вірили, що Він любить нас. Важливо відгукнутися на Його поклик піднятися. Зробити цей вибір. Досить бути на боці зла… в цій війні. Ти маєш сказати: «Так, Господи, я довіряю Тобі!».

Напишіть відгук