Рекомендовані заходи по відзначенню Всесвітнього Дня хворого

0
128
Всесвітній Днь хворого

1.На загально церковному рівні

А. Послання папи на Всесвітній День хворого

Б. Пояснення значення Всесвітнього дня хворого

2.На архі/єпархіальному рівні

А. Круглі столи за участю медпрацівників, медкапеланів, волонтерів, на тему «Покликання супроводжувати хворих»

Рекомендація: За основу можна брати книги, видані для бібліотеки медичного капелана, особливо видання: Слідами Доброго Самарянина, о. Арнальдо Панграцці.

Б. У лікувальних установах організувати Богослужіння, молитви на оздоровлення, відвідування хворих.

Рекомендація: Медичний капелан разом із персоналом медичного закладу моляться на спеціально організованому Богослужінні за хворих. Важливо виголосити тематичну повчальну проповідь. Відвідати хворих, помазати єлеєм, тих, які не можуть прийти на Богослужіння.

2.На парафіяльному рівні

А. На Божественній Літургії, додати прохання за недужих, укінці Літургії цілою парафіяльною спільнотою помолитися за хворих

Прочитати послання папи Франциска з нагоди ХХV Дня Хворого, виголосити тематичну проповідь, присвячену хворим, служінню хворим.

Додадки до ектенії:

Ще молимось Господеві Богу нашому за всіх хворих, за зцілення їхніх душ і тіл. Утверди, Господи, їхню віру і укріпи їх у надії, бо Ти є джерело оздоровлень і податель усякого добра.

Ще молимося за всіх медичних працівників і за тих, хто своєю працею приносить немічним полегшення страждань і болю. Подай, Господи, їм Свою благодать, щоб їх душі були завжди сповнені милосердя, доброти і співчуття до хворих, а в праці завжди виявляли глибоку пошану до їхньої гідності.

Ще молимося за усіх священнослужителів-капеланів і за тих, хто здійснює волонтерське служіння хворим. Подай, Господи, Свою благодать, щоб у їхньому служінні стала видимою Твоя любов і милосердя до всіх, хто несе важкий хрест недуги. Будь, Господи, їм помічником і подателем сили та натхнення для сповнення діл милосердя.

Молитва за хворого 

О, мій Боже, хворий, що перед Тобою, прийшов просити Тебе про те, що здається йому найважливішим; про те, чого він так гаряче прагне, що він вважає для себе найважливішим.
Але, ти, Боже, наповни його серце такими словами: «Найважливіше, щоб здоровою була душа». Господи, нехай здійсниться у всьому Твоя свята воля над хворим! Якщо ти хочеш, нехай він одужає. А якщо Твоя воля, щоб він далі ніс свій хрест – нехай буде так! Просимо Тебе і за нас, що молимося за хворого: очисти наші серця, зроби нас гідними того, щоб через нас Ти міг роздавати всім Свої святі ласки. Зміцни цього хворого і полегши його страждання.

Нехай здійсниться на ньому Твоя свята воля! Вияви, Господи, на ньому Твою Божественну любов і допоможи мужньо нести свій хрест.

Б.  Молитви на оздоровлення

В. Відвідання хворих на парафіях (11-17 лютого)

Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я

Напишіть відгук