Привітання з міжнародним днем лікаря

0
2

Сьогодні, 5 жовтня, у перший понеділок жовтня, відзначається Міжнародний день лікаря.

Нові обставини сучасної пандемії, небезпеки та смертного страху для багатьох людей стала більш зрозуміла істина, що діяльність лікаря надзвичайно важлива у суспільстві. Часто наголошується, що священик і лікар – особи, які повертають, дарують здоров’я людям.
Священик духовне здоров’я, а лікар – соматичне, тобто тілесне і душевне.

Сучасні лікарі у своїй праці опираються на широкі знання і колосальний досвід інших лікарів, його професія – дуже складна і відповідальна, адже в його руках людські життя. Процеси глобалізації оголили проблему, що в сучасному світі не всі люди мають доступ до якісної медицини, а також не всі лікарі можуть використовувати досягнення медичної науки.У 1971 році лікарі створили професійну незалежну організацію під назвою «Лікарі без кордонів».
Ця організація допомагає жертвам природних катастроф, збройних конфліктів, епідемій, соціальної маргіналізації більш ніж у 80 країнах світу, допомагає усім потребуючим і хворим незалежно від політичної, релігійної або етнічної приналежності. Щорічно близько 700 медичних працівників працюють у гарячих точках світу.

Саме ця організація, залучаючи теж ВООЗ, стала ініціатором відзначення Міжнародного дня лікаря.Цей день запроваджений як вияв акту солідарності і активних дій лікарів усього світу. Адже головна мета лікаря незалежно від національності – поліпшення і збереження здоров’я людей.

Ісус Христос дарував оздоровлення всім хворих, які були відкриті для приймання його ласки, тому більшість описаних у Євангелії чудесних знаків є саме оздоровленнями. Церква, продовжуючи покликання Христа, теж стоїть на сторожі здоров’я людей, тому високо цінує покликання та працю лікарів. У цей Міжнародний лікарський день від імені Української греко-католицької церкви сердечно вітаємо всіх українських лікарів, які є складовою частиною всесвітньої системи охорони здоров’я.

Церква висловлює свою постійну солідарність із лікарями, які сьогодні перебувають на передовій захисту людського життя. Свята Церква закликає теж усіх людей насамперед глибоко у своєму серці плекати глибоку повагу до лікарів та виявляти її у суспільному житті.

У цей день необхідно наголосити про завдання держави створювати відповідні умови для праці лікарів та медичного персоналу.

Дорогі лікарі!
У Міжнародний день лікаря від імені Української Греко-католицької Церкви сердечно вітаємо вас і бажаємо рясного Божого благословення, поваги у суспільстві, миру у сімейному житті, наснаги та взаємодопомоги у професійній діяльності та міцного здоров’я, спокою і радості у Святому Дусі.

Голова комісії УГКЦ у справах ДОЗ
с.Севастіяна Карвацька, ЧСВВ.

Поділитися

Leave a Reply