Представлення діяльності Комісії на спецкурсі місійного служіння

0
56

Учасникам спецкурсу місійного служіння, який ПМВ проводить цього року в Івано-Франківську, розповіли про діяльність УГКЦ в галузі освіти і охорони здоров’я, а також протидію корупції.
Так, о. Ярослав Рохман Yaroslav Rokhman поінформував семінаристів про роботу Комісії Душпастирства охорони здоров’я УГКЦ. Він розповів, що Комісія провадить діяльність у різних напрямках. Перший – духовно-психологічний супровід осіб, що пережили психотравмуючі події. Це родинні зустрічі для сімей, які втратили рідних на Майдані та в зоні АТО, духовно-психологічний супровід військових та їх родин, душпастирське опіка у військових шпиталях, супервізія для медичних капеланів, щоби не було фахового і психологічного вигоряння, реколекції для медиків, які були в зоні АТО та лікують воїнів.
“Цікава деталь – Харківський шпиталь вже протягом трьох років приймає тільки греко-католицьких капеланів. Вони знайшли найбільшу підтримку у бійців і самих лікарів. Було таємне голосування серед лікарів харківського шпиталю, і з згідно з результатами – 78% персоналу шпиталю бажають бачити тільки греко-католицьких капеланів у наших закладах”, – розповів о. Ярослав.
Він також відзначив, що Комісія Душпастирства охорони здоров’я УГКЦ провела 15 курсів з реабілітації бійців АТО. “Зараз ми проводимо таку реабілітацію для подружь, бо вона більш ефективна. На останній реабілітації більшість подружь були з Центральної і Схід України, які не є греко-католиками”, – зазначив священик.
Крім того, додав о. Ярослав, Комісія займається медичним капеланством, душпастирством ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД і душпастирством тверезості.

Цього року практичний спецкурс ПМВ з місійного служіння для семінаристів відбувається в Івано-Франківській Духовній Семінарії ім. Св. Свящ. Йосафата з 3 по 9 липня.
Фото надані прес-службою Івано-Франківської Архієпархії

Напишіть відгук