Пацієнтів хоспісу у Франківську колядою розрадили дружини ветеранів АТО

0
5

Учасниці групи взаємодопомоги дружин ветеранів АТО-ООС завершили різдвяну коляду виступом у Івано-Франківському обласному хоспісі.

Завершили коляду дружини ветеранів АТО в обласному хоспісі. Відвідали його пацієнтів разом із духівником отцем Ярославом Рохманом. Отець Ярослав є капеланом як для невиліковно хворих у їхньому останньому домі, так і для дружин захисників, що об’єдналися в групу взаємодопомоги.

З колядою жінки обійшли всі палати хоспісу, більшість пацієнтів якого – лежачі хворі.

“Багато хто підспівував колядникам, – розповів отець Ярослав. – Якщо для нас коляда – це радісна, але одна, скажімо, з десяти важливих подій дня, то для тих, хто лежить, – це найважливіша, головна в їхньому дні життя, подія”.

Отець розповів до теми бувальщину, яка сталася з колегою, ректором Львівської семінарії отцем Ігорем Бойком. Коли той був студентом у Римі, то відвідував непритомного єпископа – владика був у комі. Якраз у різдвяний час отець Ігор учергове побував у владики. І вирішив замість вітань та промов заколядувати йому. Коли молодий священик завершив, губи єпископа ворушилися – він продовжив ще кілька нот мелодії колядки.

“Слух – останнє, що покидає людину. А емоції радості – те, що всім нам потрібно у будь-якому стані і завжди”, – каже капелан.

Отець Ярослав відзначив, що коляда у хоспісі була важливою не тільки для пацієнтів.

“Важливо, що дружини бійців АТО об’єдналися для взаємодопомоги і долають свої труднощі з духівником  та психологом. І ще важливіше, що вони прийшли поділитися своєю силою з тими, хто її потребує, – прийшли підняти на дусі тяжко хворих”, – вважає отець Ярослав.

Священик розповів, що медсестри відзначили: одна з тяжких лежачих пацієнток, яка вже тривалий час знаходиться в хоспісі, вперше за весь час перебування усміхнулася – якраз під час коляди.

Дружини ветеранів подарували колядку також і медикам хоспісу. Учасниця гурту Наталія Чайківська подякувала лікарям і медсестрам за жертовну працю.

Домовилися, що й надалі будуть зустрічатися задля допомоги хворим у хоспісі.

Джерело: Курс

Напишіть відгук