Папа до літніх і хворих священників: Христос несе хрест із нами Джерело

0
13

Звертаючись до літніх і хворих священників італійського регіону Ломбардія, Папа подякував їм «за свідчення вірної любові до Бога і до Церкви» та «за мовчазне звіщення Євангелія життя».

У четвер, 17 вересня 2020 р., Папа Франциск надіслав послання учасникам Дня літніх і хворих священиків північноіталійського регіону Ломбардія. Цьогоріч вони зібралися в містечку Караваджо, у санктуарії Пречистої Діви Марії, повідомляє Vatican News.

Святіший Отець подякував членам Конференції єпископату Ломбардії за те, що вони вже вшосте організовують «цей день молитви й братерства з літніми та хворими священниками». Вони, за словами Франциска, виконують не менш важливе служіння, яке полягає в молитві, слуханні та стражданні.  

Вдячність Папи священикам

«І насамперед вам, дорогі співбрати, що переживаєте період старості й гірку годину хвороби, відчуваю потребу сказати: “Дякую”, — написав Наступник св.Петра. — Дякую за свідчення вірної любові до Бога і до Церкви. Дякую за мовчазне звіщення Євангелія життя. Дякую, бо ви — жива пам’ять, джерелом для будування завтрашньої Церкви».  

Пандемія допомогла зрозуміти хворих і похилих віком 

Вселенський Архієрей згадав труднощі, які минулими місяцями переживало все італійське суспільство в умовах соціальної ізоляції. «Але, по суті, ми пережили те, що деякі з вас — так само, як і багато інших похилих віком людей, — переживають щодня», — підкреслив Папа. Він висловлюючи сподівання, що цей період допоможе всім усвідомити цінність часу, використовуючи його для спілкування з іншими та вилікуватися від «вірусу самодостатності».

Читай також: Папа до онкогінекологів: ставитись до кожної пацієнтки з чутливістю та пошаною 

Страждання, що очищує та освячує

«У найважчий період, сповнений “оглушливої тиші та гнітючої порожнечі” (Молитва на площі св.Петра, 27 березня 2020р.), — пише на завершення Папа Франциск, — багато хто майже спонтанно підвів погляд до неба. З Божою благодаттю, це може бути досвідом очищення. Також і для нашого священницького життя уразливість може бути “як вогонь ливарний, неначе поташ” (Мал 3,2), який, підносячи нас до Бога, очищає нас і освячує. Не біймося: Господь несе хрест із нами!»

За матеріалами: Credo

Поділитися

Leave a Reply