Ми маємо бути ліками, а не давати ліки

0
119

7 лютого у Київському національному педагогічному університеті ім. М.П.Драгоманова відбулась міжконфесійна конференція на тему: “Духовний вимір у цілісному лікуванні вмираючої особи”.

Конференцію провів о.Арнальдо Панграцці, професор  Міжнародного Богословського Інституту Camillianum (Рим, Італія), відомий міжнародний експерт з питань опіки над невиліковно хворими. У своїй лекції розкрив методологію і богословські засади сучасного медичного капеланства, поділився власним пастирським досвідом, розкрив складову духовного супроводу під час  догляду за вмираючою особою, невиліковно хворими. Розповів, що в першу чергу потребують паліативні хворі та як допомогти прожити щасливо “захід життя”.

У цих науках взяли участь 25 капеланів УГКЦ та духовенство інших конфесій,  богослови, науковці, філософи, завідувачі відділень паліативної допомоги та хоспісів, медичні працівники, психологи.

Розуміти о.Арнальдо Панграцці можливо було завдяки перекладу о.Ігоря Бойка, ректора Львівської духовної семінарії Святого Духа.

Захід відбувся під егідою ГО «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги», Школи біоетики Українського католицького  університету та Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Stepan Vytvytskiy

Пресс-служба Комісія УГКЦ 

у справах душпастирства охорони здоров’я

Напишіть відгук