Місія капеланів – огорнути пацієнтів

0
103

«Праведник – це той хто має праведні відносини з Богом, ближніми і з самим собою. Дуже часто є так, що людина, коли портапляє в лікарню не має цих праведних відносин чи до свого здоров’я, чи до свого ближнього, чи до Бога. Вона часто хворіє. Тому таку місію повинні виконувати капелани медичних закладів області – «огорнути пацієнтів наче ковдрою чи плащем» своєю присутністю, супроводжувати їх і навчати праведних відносин. Адже деякі хвороби можуть мати духовне начало. Саме тому священики вважаються цілителями душі, а лікарі – тіла», – звертаючись до отців обласних та районних лікарень на зустрічі зазначив преосвященний владика Йосафат.
У зустрічі з капеланами взяли участь єпископ-помічник Івано-Франківської архієпархії УГКЦ, преосвященний владика Йосафат (Мощич),  голова комісії душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської архієпархії УГКЦ  о.Руслан П’яста та директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Роман Мельник. В ході зустрічі обговорили питання щодо важливості служіння медичного капелана, його присутності в медичному закладі не тільки на Богослужінні, але і в супроводі хворого, роль медкапелана у гуманізації медицини.

IMG_6089Про важливість співпраці священика та медичних працівників говорить Роман Мельник. Як стверджує він, бо не тільки своєю працею та своїм вмінням лікар може допомогти хворому, а й словом і добрим підходом. І департамент охорони здоров’я ставить на перше місце відношення до пацієнта, і тут повинні допомогти медикам духівники. Тому звернувся до капеланів з проханням не відокремлюватись від проблем лікарні, а навпаки, брати участь в усіх заходах закладу, висловлювати своє бачення та доносити свої проблеми, з якими стикнулись.

Також на зустрічі було затверджено спільний план дій департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та комісії душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської архієпархії УГКЦ на 2015 рік.

Поширити

Напишіть відгук