Лікар, який просив про «Отче наш» як плату за роботу

0
3

Він був лікарем і ніколи не відмовляв бідним пацієнтам. А одне крило сімейного замку перетворив на лікарню. Багато людей у світі мають проблему з оплатою рахунків за дороге лікування. Дехто відмовляється лікуватися, не маючи чим заплатити.

Блаженний Ласло Баттяні-Страттманн А блаженний Ласло Баттяні-Страттманн своїм головним принципом зробив служіння бідним. Він ніколи не відмовляв у лікуванні пацієнтам, які не мали чим оплатити візит до лікаря.

Він сам опинився у привілейованому становищі, коли по смерті дядька успадкував замок в угорському місті Керменді, а разом із ним — титул князя й родове прізвище Страттманн. Багатство не справило негативного впливу на великодушність лікаря. Навпаки — він перетворив крило свого замку на лікарню.

Ватиканський біограф блаженного показує, як його цінували: і за професіоналізм у медицині, і за щедрість до бідних.

«Ласло Баттяні-Страттменн був визнаним авторитетом у своїй галузі в Угорщині й за кордоном. Він був відомий як “лікар бідних”, які приходили до нього за допомогою та порадою. Лікар не брав грошей від бідних пацієнтів, просив тільки молитися за нього “Отче наш” — це було платою за лікування. Рецепти на ліки він теж виписував безкоштовні й навіть часто фінансово підтримував бідних людей».  

Молитва перед кожною операцією

Джерелом такої щедрості була глибока віра в Бога й довіра Йому. Кожну операцію блаженний лікар розпочинав молитвою до Бога, в якому вбачав Божественного Лікаря.

«Перед операцією він просив Бога про благословення. Був переконаний, що хоч він і професіонал у хірургії, але є тільки знаряддям у Божих руках, і що сам процес одужання — це Божий дар. Перед випискою своїх пацієнтів Ласло Баттяні давав їм образок із зображенням Ісуса Христа і книжку на релігійну тематику “Розплющ очі й подивися”. Так він допомагав пацієнтам у розвитку духовного життя, а вони, як і його сім’я, вважали його святим».

Його надзвичайне лікарське служіння надихнуло багатьох, також і після смерті лікаря (він помер 22 січня 1931р.). Святий папа Йоан Павло ІІ беатифікував його 23 березня 2003р. Цей блаженний — великий заступник медичних працівників.

За матеріалами CREDO

Поділитися

Leave a Reply