Координаційна Зустріч представників Церков щодо нагородження орденом Св. Пантелеймона

0
114
Координаційна Зустріч представників Церков щодо нагородження орденом Св. Пантелеймона

На запрошення Василя Михайловича Князевича 26 червня 2017 р. Б. у Києві відбулася координаційна зустріч представників Церков відносно нагородження орденом св.. Пантелеймона у 2017 р.  Українську Греко-католицьку Церкву представляв о. Руслан П’яста – голова комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я.

Досягнуто домовленості, що до Національної експертної ради ввійдуть представники чотирьох християнських церков в Україні. Як зауважили самі священики – участь церков у проекті покладає на них і на саму нагороду велику взаємну відповідальність.

Перше засідання Національної експертної ради заплановане на 6 липня 2017 р.

PS: Відзнака за професіоналізм та милосердя “Орден Святого Пантелеймона”.

Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» є громадською, має професійно-фахову спрямованість і присуджується за гуманістичну й благородну діяльність у галузі охорони здоров’я, яка позитивно впливає на свідомість й духовний розвиток українського народу та держави в цілому, спрямована на збереження та зміцнення здоров’я жителів України, виховує толерантне ставлення один до одного та надихає на нові можливості. Відзнака має тривалу історію. У 2009 р. Міністерство охорони здоров’я запровадило в Україні заохочувальну відзнаку «Хрест Пантелеймона Цілителя», яка вручалася тим, хто має видатні особисті заслуги та сприяє розвитку галузі охорони здоров’я та медичної науки, в благодійній, гуманістичній та громадській діяльності, а також за інші здобутки на ниві охорони фізичного та духовного здоров’я населення. Відзнака була погоджена та благословенна Предстоятелями трьох найбільших християнських Церков України. З часу заснування Відзнаки було нагороджено більше двадцяти видатних вчених, лікарів, громадських та благодійних діячів, представниківідуховенства, серед яких такі визначні особистості, як М.М.Амосов (посмертно), О.О.Шалімов (посмертно), О.М.Лук’янова, Ю.І.Кундієв, Л.А.Пиріг, В.Ю.Мартинюк, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Володимир, Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженнійший Любомир (Гузар) та ін. Дотримуючись основоположних засад заснування Державної нагороди у 2009 р. та продовжуючи традицію нагородження, з метою відновлення в суспільстві засад милосердя, гуманізму, любові до ближнього та недужого, з 2017 р. започатковується громадська Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона».

У 2017 році Відзнака присуджуватиметься у таких 5 номінаціях:

– «Кращий лікар»;

– «Кращий медик»;

– «Новатор охорони здоров’я»;

– «Міжнародне співробітництво у галузі охорони здоров’я»;

– «Служіння суспільству».

Урочиста церемонія нагородження щорічно проходитиме 9 серпня у День Святого великомученика і цілителя Пантелеймона.

Напишіть відгук