Духовно-психологічне відновлення для батьків загиблих військових АТО

0
31

У Гошівському монастирі сестер Пресвятної родини з 4 по 9 грудня пройшла чергова реабілітаційна зустріч для батьків бійців, які загинули на Сході нашої держави. Дану реабілітацію провела Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я за дорученням Координаційної ради з питань душпастирства в кризових ситуаціях Патріаршої Курії УГКЦ.

Проводили духовно-психологічне відновлення духівники о. Ярослав Рохман та о. Назарій Мицко, а також психологи Мар’яна Бісик і Роман Зіненко. Приїхали батьки загиблих героїв із Запорізької, Донецької, Івано-Франківської та Волинської областей. Учасників було 15 осіб, які мали можливість упродовж тижня поспілкуватися із психологом, мати духовні бесіди із священиками та ділитися своїм переживаннями із іншими батьками. Відвідували Літургію та мали можливість приступити до св. Таїнств Сповіді та Євхаристії.

Окрім цього, батьки загиблих героїв на Сході України будучи  учасниками терапевтичної групи мали можливість не боятися поділитись своїм досвідом переживання загибелі сина, послухати інших батьків та висловити свою підтримку їм.

Завдяки праці психологів учасники реабілітації дізнались ознаки негативного впливу неоплаканої втрати і отримали знання, як її пережити. Навчились бачити ознаки оздоровлення та будувати плани на майбутнє.

На духовних бесідах родичі загиблих воїнів дізналися, що Бог любить їх та співстраждає із ними. Він готовий і хоче допомогти їм, якщо вони дозволять Йому.

Окрім духовних та психотерапевтичних бесід та занять, всі учасники реабілітації брали участь у пішій прощі на Ясну Гору, щоб помолитися біля чудотворної Гошівської ікони Богородиці. Батьки Героїв відвідали с. Вигода і побували на екскурсії у центрі спадщини Вигодської вузькоколійки. У переддень від’їзду з Архиєрейським благословенням реабілітацію відвідав Преосвящений  владика Богдан Манишин – єпископ-помічник Стрийський. Під час зустрічі він мав нагоду поспілкуватись у дружньому колі з родинами та поблагословити їх. На завершення присутні насолодилися концертом гурту «Грона любові», сім’ї о. Василя Бурія.

9 грудня учасники реабілітації у Гошеві, із світлими думками та планами на майбутнє повернулись до своїх домівок та близьких, які їх чекають.

Напишіть відгук