Духовна опіка і психологічний супровід паліативного пацієнта

0
139

У стінах Київської Трьохсвятительської семінарії, 17 лютого 2017 р. Б. відбувся семінар-тренінг для семінаристів по духовно-психологічному супроводу паліативного пацієнта.

На початку семінару о. Віталій Воєца, голова комісії душпастирства охорони здоров’я Київської архієпархії УГКЦ, представив гостей та доповідачів даного семінару. Опісля взяв слово о. Руслан П’яста, який презентував діяльність комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я, та підкреслив важливість такого семінару, оскільки майбутні душпастирі будуть зустрічатися із невиліковно хворими людьми, яким буде необхідна духовно-психологічна підтримка.

На семінарі-тренінгу були представлені як теоретичні так і практичні теми. Першу доповідь презентувала п. Леся Брацюнь, яка висвітлила суть і значення паліативної опіки, а також особливо акцентувала увагу на «Особливості спілкування із важкохворим пацієнтом». У часі доповіді також була практична вправа про «Слухання та розповідь важкохворого», а опісля було обговорено, як почувалися ті, що слухали, та ті, хто виливав біль.

Тему «Духовна опіка паліативного пацієнта та етичні засади закінчення людського життя», доповідав о. Ярослав Рохман, який є капеланом Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги та має практичний досвід у духовному супроводі паліативних пацієнтів. Особливою стала вправа «Моя смерть», яка могла дати можливість роздумати над питанням смерті і ввійти у відчуття особи, яка помирає.

На завершення префект з навчальної частини семінарії – ієрей Роман Островський подякував доповідачам за семінар-тренінг.

Завершився семінар спільною молитвою.

Поширити

Напишіть відгук