Боже, дай мені мудрість праці і мудрість відпочинку…

0
19

Із 2 до 14 липня 2018 р. з благословення преосвященного владики Кир Йосафата, Екзарха Луцького у містах Херсоні (церква й монастир св. Володимира Великого оо. Василіян) та Скадовську (парафія св. Юрія) відбувся п’ятий відпочинковий міні-табір. У ньому взяли участь молоді сім’ї – батьки з дітьми із парафії бл. Миколая Чарнецького м. Ковеля. Під опікою о. Леоніда Григоренка, ЧНІ впродовж чотирьох днів у Херсоні вони мали насичену духовно-пізнавальну й екскурсійну програму, зокрема брали участь у Божественній Літургії з о. Доротеєм,  ЧСВВ, відвідували лікувальне джерело «Гейзер» с. Бахтери неподалік Чорного моря та с. Залізний Порт, а також – дендропарк і біосферний заповідник «Асканія-Нова».

Із 7 до 12 липня з благословення отця-пароха Володимира Цяпки на парафії св. Юрія м. Скадовська відбулася віднова Святої Місії на тему «Cучасний Християнин – пророк і апостол». Наприкінці Святої Місії було уділене апостольське благословення та повний відпуст усім учасникам, які щодня старалися приходити на Божественну Літургію, слухали науки, сповідалися і причащалися. Серед учасників Місії були гості з Дрогобича, Львова й Києва, які виявили бажання стати учасниками табору. Кожного ранку о 6.00 усі дихали йодованим повітрям на березі Чорного моря м. Скадовська. Об 11.00 – мали Божественну Літургію для дітей, на якій ті роздумували над змістом Євангелія. О 15.00 була вервиця до Божого Милосердя, переплетена піснями, які виконували Катруся Миронюк із чоловіком Тарасом та трьома синами. О 16.00 був виїзд до с. Лазурне, зустріч із відкритим морем та купанням серед хвиль, а увечері, о 20.00, – перегляд фільму «Історія дельфіна Вінтер», який рекомендуємо переглянути кожному. Цікаво, що учасники табору споглядали дельфінів не тільки віртуально, а й мали чудову нагоду відвідати скадовський дельфінарій «Акварель», де неперевершений виступ дельфінів і морських котиків став справжньою лікувальною психотерапією, яка невимушено дарувала серцям мир, радість і спокій, у той час як думки линули до Бога і славили Його за Його творіння (Пс. 103).

Що два дні усі учасники табору –  десятеро дітей та дев’ятеро  дорослих – оздоровлялися в «Гейзері» неподалік с. Бехтери. Це єдиний у Європі гейзер, наділений лікувальними властивостями, про які можна прочитати в Інтернеті. Окрім фізичного оздоровлення було й духовне. Упродовж двох вечорів діти й дорослі роздумували над життям св. Філіппа Нері, переглядаючи фільм  «Я вибираю рай» українською мовою (щиро дякуємо за це Тарасові й Катрусі Миронюкам, які на рівні Міністерства культури попросили Євгена Нищука перекласти фільм рідною мовою).

Особливо хочемо згадати наших друзів-турків – родину Якова Азізовича, у яких уже п’ять років поспіль купуємо не тільки якісні кавуни й дині, але і вчимося життєвої мудрості. Наші зустрічі мають не тільки екуменічний, але й братерський характер. Сім’я Якова – яскравий взірець милосердя і співчуття до інших. Власне, головною чеснотою в родині вважається милосердя, а найгіршим пороком – безжалісне серце. Наші діти пробували спілкуватися з їхніми, а ми спостерігали за ними, робили висновки…

Нам, духовним особам (священикам, монахам, монахиням) та рідним (кревним) батькам треба по-особливому, як каже св. Ігнатій Лойола, з люблячою уважністю слідкувати, щоб серця наших дітей були наповнені Божою Мудрістю, щоб, як каже св. о. Піо, до них швидше приходив Ісус, випереджуючи гріх.

Суголосно твердить і великий Митрополит Андрей Шептицький, молитовно благаючи Творця: «Боже дай мені мудрість праці і мудрість відпочинку, щоб для мене був втомою відпочинок без Тебе, а відпочинком – праця для Тебе».

Поширити

Напишіть відгук