22-ага реабілітація для учасників АТО

0
178

Завершилась 22-ага реабілітація для учасників АТО та їх дружин у Гошеві. Близько 30-ти учасників мали змогу протягом тижня відновитись духовно, психологічно та фізично. Адже унікальна атмосфера, створена протягом реабілітації стала цілющою спільнотою для її учасників.

Важливим елементом реабілітації є духовна віднова. Учасники протягом тижня замешкують у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селищі Гошів, Івано-Франківської області. Щодення Літургія та молитва дають реабілітантам досвід спілкування із Богом, частина з яких досвідчує його вперше. Під час реабілітації постійно присутні двоє священників. Їх духовні науки тісно пов’язані із досвідом, який пережили бійці у зоні АТО, їх дружини чекаючи вдома, а також труднощами з якими стикається сім’я після повернення. Духовною родзинкою реабілітації, що запам’яталася усім учасникам, була проща на Ясну Гору у Гошеві.

Протягом табору не менш важливою є робота психологів. У тандемі, вони пропрацьовують основні труднощі з якими стикається боєць та його родина, такі як стрес, злість, тривога, травма, проблеми та конфлікти у сім’ї. В групі, учасники діляться наболілим та своїми труднощами, які тут розуміють та приймають. Далі вчаться навичок та технік, як давати собі раду із викликами та психологічними проблемами.

Відпочити тілом –  ще одна із можливостей на реабілітації. Усі її учасники отримують курс масажу, корисні поради щодо фізичної реабілітації. Варто відмітити і поїздку до термальних вод Берегово.

Коли учасники діляться враженнями на завершення реабілітації, багато із них говорять, що зовсім по новому подивились на своє життя і кожен зумів взяти для себе необхідне.

Традиція проведення такої реабілітації триває уже 2.5 роки. Цей час показує на скільки важливою є саме сімейна реабілітація та який глибокий відгук вона знаходить в учасниках.

Пресс-служба

Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я

Поширити

Напишіть відгук