21 березня — День людини із синдромом Дауна

0
116

21 березня, в усьому світі відзначається День людини із синдромом Дауна. Ця дата вибрана не випадково, адже саме наявність додаткової хромосоми у 21 парі викликає синдром.

Синдром Дауна й надалі сприймають як хворобу, яка робить дитину нещасливою, і краще було б її убити, ніж дозволити жити з таким генетичним порушенням. Як повідомлялося, в Ісландії нещодавно було прийнято рішення абортувати дітей, яким діагностують синдром Дауна. Тим часом, як показали дослідження телестанції NBC News, 99% осіб із синдромом Дауна — це люди, задоволені своїм життям, 97% люблять себе, а 96% із них подобається, як вони виглядають.

 

Людей із синдромом Дауна називають людьми з особливими потребами. «Справді? Ми маємо особливі потреби?» — запитує дівчина на відео. Так можна було б сказати, якби вони бажали харчуватися яйцями динозавра; або ж носили лицарські обладунки чи хотіли, щоб їх щоранку будили відомі люди. Масаж, зроблений пухнастими котячими лапками, — це теж дуже особлива потреба. Ось особливі потреби! Натомість люди із синдромом Дауна — як, зрештою, кожен з нас, — потребують освіти, праці, можливостей розвитку, друзів та когось, хто просто любив би їх. Чи це особливі потреби?

 

Напишіть відгук