19 листопада 2017 р. — День пам’яті жертв ДТП

0
198
День пам’яті жертв ДТП

Традицію вшановувати пам’ять жертв дорожніх аварій вперше запропонували представники британського благодійного фонду допомоги жертвам ДТП “Road Peace” у 1993 році.

26 жовтня 2005 року ООН прийняла резолюцію із закликом до урядів усіх країн відзначати третю неділю листопада як День жертв ДТП.

Таке рішення було зумовлене занепокоєнням урядів і міжнародних співтовариств щорічним зростанням у світі кількості дорожньо-транспортних пригод. Адже за даними ООН дорожні аварії є другою причиною смерті серед молодих людей у віці 5-29 років і третьою причиною смерті людей у віці 30-44 років у всьому світі. В автопригодах щорічно гине більш, ніж 1,3 мільйони осіб, ще 50 мільйонів людей одержують травми або стають інвалідами. І, як наголошено у резолюції ООН, якщо не вживати невідкладних заходів щодо поліпшення безпеки дорожнього руху, то до 2020 року в країнах з низьким і середнім рівнем доходу кількість людей, які гинуть внаслідок дорожньо-транспортних пригод, зросте на 80%.

На дорогах України кожні 18 хвилин трапляється ДТП, а через кожні 117 хвилин у аваріях гине людина. За показником смертності від ДТП на 100 тисяч населення Україна посідає п’яте місце в Європі.

Церква вважає своїм обов’язком пригадувати вірним і всім учасникам дорожнього руху про необхідність дотримання правил, які служать охороні людського здоров’я і життя.

У червні 2007 року Ватикан оприлюднив документ «Правила пастирського піклування на дорозі», що містить 36 сторінок, і  піднімає питання християнської поведінки під час дорожнього руху. Найцікавішим фрагментом цієї публікації є «Десять заповідей для автомобіліста», у яких йдеться про неприпустимість агресивної поведінки на дорозі, пошану до пішоходів, відповідальність за інших, дотримання правил дорожнього руху.

Ще у 2008 році Блаженніший Любомир у своєму Зверненні щодо дотримання правил дорожнього руху наголосив, що порушення правил дорожнього руху є гріхом. Тому кожен, хто сідає за кермо, має використовувати автомобіль на користь для себе та інших і ретельно оминати всього, що може стати причиною матеріальних збитків, втрати здоров’я чи, навіть, втрати життя.

У січні 2017 року Синод Єпископів Києво-Галицького Верховного Архієпископства звернувся із Закликом до духовенства і вірних УГКЦ та до всіх людей доброї волі про необхідність дотримання правил безпеки на дорогах.

 

Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоровя просить Вас у День памяті жертв ДТП – 19 листопада 2017 року:

  • помолитись Панахиду за всіх загиблих в дорожньо-транспортних пригодах;
  • на знак вшанування пам’яті загиблих в ДТП, звернутись до парафіян, висловлюючи співчуття тим, хто втратив рідних та близьких;
  • закликати всіх до неухильного дотримання Правил дорожнього руху та не забувати про молитву перед початком руху;
  • охопити пастирською опікою осіб, які залишились інвалідами після ДТП, а також їх рідних та близьких.

 

Молитва водія

Боже, дай мені впевнену руку і уважне око, щоб я нікому на дорозі не вчинив кривди. Не дозволь, щоб я став причиною смерті або каліцтва тих, кому Ти дав життя. Збережи, Господи, від нещастя і аварій людей, які разом зі мною. Навчи мене користуватися автомобілем для добра інших і вгамуй спокусу надмірної швидкості. Вчини, щоб краса створеного світу і радість Твоєї благодаті завжди мене супроводжували. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

Нехай Господь Бог благословляє усіх учасників дорожнього руху!

 

 Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я

Leave a Reply