14 жовтня – Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги

0
121

Всесвітній День хоспісної і паліативної допомоги проводиться щорічно в другу суботу жовтня. Організатором Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги є Світовий Альянс паліативної допомоги, куди входять національні та регіональні організації, які підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі.

Хоспіс є однією з форм паліативної допомоги – це спеціалізована медична установа для догляду за невиліковно хворими людьми в кінці життя. Філософія хоспісу стверджує, що хоспіс – це не «будинок смерті», але «будинок життя».

Цілі Всесвітнього Дня хоспісної та паліативної допомоги полягають у підвищенні інформованості світової громадськості про проблеми паліативної допомоги та хоспісів, сприяння у створенні умов для того, щоб люди могли висловити свої думки про проблему; підвищення розуміння медичних, соціальних, практичних і духовних потреб людей, які мають невиліковні захворювання та членів їх сімей; сприяння становленню та розвитку благодійних фондів, здатних підтримувати та розвивати рух хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі.

В 2017 році Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги припадає на 14 жовтня.

Хоспіс – це спеціалізована медична установа для догляду за невиліковно хворими людьми на останніх етапах життя. Філософія хоспісу стверджує, що хоспіс – це не «будинок смерті», але «будинок життя».

Паліативна допомога:

  • полегшує біль та інші симптоми, що викликають занепокоєння;
  • стверджує життя і ставиться до вмирання як до природного процесу;
  • не прагне ні прискорити, ні віддалити настання смерті;
  • включає психологічні та духовні аспекти допомоги пацієнтам;
  • пропонує пацієнтам систему підтримки, що дасть їм змогу жити якомога активніше до самої смерті;
  • пропонує систему підтримки близьким пацієнта під час його хвороби, а також у період тяжкої втрати;
  • використовує мультидисциплінарний командний підхід для забезпечення потреб пацієнтів та їхніх родичів, у тому числі в період тяжкої втрати, якщо виникає в цьому необхідність;
  • підвищує якість життя і може в результаті позитивно вплинути на перебіг хвороби.

 

Напишіть відгук