12 травня – Всесвітній день медичних сестер

0
226
Всесвітній день медичних сестер

“Бог промовив до мене і покликав, щоб Йому служити”.
Флоренс Найтінгейл (7 лютого 1837 року)

Сьогодні вітаємо усіх медичних сестер з професійним святом! Зичимо творчих здобутків та успіхів у всіх добрих справах, міцного здоров’я, безмежного особистого щастя, миру і благополуччя.
Дякуємо Вам за людяність, милосердя, чуйність, доброту, самовідданість та професіоналізм!

Офіційно свято встановлено у 1971 році Міжнародною радою медсестер, а до цього відзначалося за рішенням Міжнародної федерації Червоного Хреста.
Міжнародний або Всесвітній день медичних сестер святкується щорічно 12 травня – у день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910). Згідно з історичними довідками, під час Кримської війни Ф. Найтінгейл організувала у Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардінії). Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Сьогодні Ф. Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів.
Кожні два роки Міжнародний комітет Червоного Хреста вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл – найвищу нагороду для медичних сестер. Її у 1912 році заснувала Ліга Міжнародного Червоного Хреста і Червоного Півмісяця для медсестер і волонтерів медичної служби, що відзначилися у роки війни або в мирний час.
Всесвітній день медичної сестри в Україні відзначається з 1997 року за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер України.

Leave a Reply