1-7 серпня: тиждень підтримки грудного вигодовування

0
3

Всесвітній альянс підтримки грудного вигодовування(WABA) був сформований в 1991 році для прийняття Декларації (1990 рік) з метою захисту, заохочення та підтримки грудного вигодовування.

Було запропоновано відзначити день, присвячений грудному вигодовуванню, в календарі міжнародних заходів. Ідея святкування дня пізніше перетворилася в тиждень. Це стало відомо як Всесвітній тиждень грудного вигодовування (WBW), що відзначається щороку з 1-7 серпня.

Грудне молоко – ідеальне харчування для новонароджених немовлят. Воно дає всі поживні речовини, необхідні для здорового розвитку, забезпечує і містить необхідні антитіла, які допомагають захистити немовлят від поширених дитячих хвороб, зберігає малюка в теплі та тісному контакті з матір’ю.

Грудне вигодовування також приносить користь і матерям, так як пов’язано з природним методом контролю над народжуваністю. Воно знижує ризик раку молочної залози і яєчників, діабету II типу і післяпологової депресії. Грудне вигодовування сприяє здоров’ю і мами і малюка.

Виключно грудним молоком діти повинні годуватись до 6-ти місячного віку, а тривалість грудного годування – до 2-х річного віку дитини.

Всесвітній тиждень грудного вигодовування відзначається щорічно на початку серпня в понад 176 країнах світу з метою охорони, заохочення та підтримки грудного вигодовування.

Цього року тиждень пройшов під гаслом «ГОДУВАННЯ ГРУДЬМИ-ОСНОВА ЖИТТЯ!!!».

 

Напишіть відгук